Зустріч відомої американської журналістки, письменниці та історика Ен Еплбаум зі студентами ЛНУ ім. Франка

students_guide

20 вересня 2018 року у Дзеркальній залі ЛНУ ім. Франка за підтримки Центру американських студій університету та Посольства США в Україні відбулася зустріч студентів із відомою американською письменницею та журналісткою, істориком, лауреатом Пулітцерівської премії (США) Ен Еплбаум (Anne Applebaum), яка є почесною гостею 25 Форуму видавців у Львові.

Ен Еплбаум – авторка книг про історію Центральної та Східної Європи, серед яких «ГУЛАГ» (Gulag: A History, Пулітцерівська премія, 2004), «Залізна завіса» (Iron Curtain, 2013), а також «Червоний голод. Війна Сталіна проти України» (Red Famine. Stalin’s War on Ukraine, 2017). У рамках цьогорічного Форуму видавців відбулася презентація україномовного видання книги Енн Епплбаум «Червоний голод. Війна Сталіна проти України» – книга, яка викликала викликала широкий резонанс в Україні та поза її межами.

Проректор із науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці ЛНУ ім. Франка Марія Зубрицька разом із деканом факультету міжнародних відносин, Надзвичайним і Повноважним Послом України, професором Маркіяном Мальським привітали шановану гостю, яка розпочала зустріч із короткого життєпису та подій, які зв’язали її журналістську та письменницьку діяльність зі Східною Європою та Україною зокрема.

Більша частина зустрічі пройшла у форматі динамічного університетського діалогу. Студенти цікавилися думкою письменниці щодо загроз українській та американській демократії, щодо бачення Голодомору американським суспільством, а також щодо питань свободи слова та свободи преси, пропаганди дискурсу ненависті, гібридних та інформаційних війн з боку Росії тощо.

У свою чергу, Ен Еплбаум відзначила значний прогрес України та українського суспільства за період, відколи вона відвідала Львів уперше в 1990 році, а також заохочувала молоде покоління ставати політично активнішими на локальному та регіональному рівнях, ззміцнювати виборену незалежність та поширювати правдиву інформацію про Україну на міжнародній арені.

На завершення зустрічі проректор Марія Зубрицька подякувала Енн Епплбаум за поширення у світі знання про Голодомор як найтрагічнішу сторінку модерної української історії і вручила їй пам”ятну медаль Івана Франка.