Враження про перебування за програмою обміну Erasmus+ в Загребському університеті (Хорватія)

Враження про перебування за програмою обміну Erasmus+ в Загребському університеті (Хорватія)

Ангеліна Стець – Факультет міжнародних відносин, Еразмус+, Загребський університет (Хорватія)

If you tell me, I will listen.
If you show we, I will see.
But if you let me experience, I will learn.

Я переконана, що більшість студентів Львівського національного університету неодноразово чули, що таке Erasmus+ , як отримати цей щасливий квиток, провести незабутній семестр закордоном та повернутися ‘’іншою’’ людиною. Чули, питали, але… досі не спробували самі?!

Увага! Якщо Вас лякає бюрократія, відстань, акліматизація, емоційний сплеск, інша культура/традиції, спілкування нерідною мовою, нові люди з різноманітним світоглядами ; якщо ви не готові відкривати себе та світ – не поспішайте. Почніть з легших випробувань та поступово підкорюйте вершину за вершиною.

Проте, якщо Вас приваблюють нові можливості та горизонти, і Ви не боїтеся кинути виклик життю та собі – подавайтеся на Erasmus+ .

Я наважилася і отримала набагато більше, аніж хотіла чи очікувала. Що саме? Читайте далі…

1. З широко відкритими обіймами мене зустрів Загребський університет – найбільший та найстаріший університет Хорватії та всього Балканського півострова, а саме факультет політичних наук (Fakultet političkih znanosti).

Приймаюча сторона приємно вразила організованістю та готовністю допомогти студенту (починаючи від листів з усією інформацією щодо навчання/проживання у Хорватії, своєчасних відповідей на всі мої питання та закінчуючи цілковитою підтримкою у вирішенні всіх бюрократичних питань після мого приїзду сюди).

Можливість усвідомленого вибору предметів (після 3-х тижнів відвідування лекцій та семінарів я змогла обрати 6 курсів та внести зміни до навчального плану). Це те, чого мені найбільше не вистачає в рідному університеті, адже ніщо більше не мотивує до навчання, ніж справжня зацікавленість в предметі, який ти вивчаєш.

Більше того, формат та методи навчання, як на мене, кардинально відрізняються від тих, якими заражена система освіти в Україні. Тут ви забудете про безкінечні пошуки літератури, ‘’зубріння’’, читання з листка окремого питання семінару, плагіат індивідуальних робіт та пустоту в голові перед модулем. Натомість, уже з початком курсу студенти мають доступ до всіх тем та вимог курсу, розкладу лекцій/семінарів/модулів/екзаменів, домашніх завдань в своєму електронному кабінеті. А відкритість викладачів до спілкування та їхня підготовка до кожної зустрічі вражають (всі необхідні для вивчення матеріали завантажені до того ж е-кабінету, інформація постійно оновлюється, кожна тема візуалізована та доповнена презентацією). У результаті, студент готується до обговорення теми з викладачем та іншими студентами шляхом ознайомлення з отриманими матеріалами ( або матеріалами, які знаходяться в доступі в бібліотеці) та формуванням власної позиції щодо питань, які розглядаються. Я відчуваю, як з кожним днем починаю усвідомлювати ті процеси, які колись ‘’вчила-вчила і забула’’. Це не може не захоплювати!

2. З приїздом сюди я зрозумілазначення вислову ’’бути частиною чогось великого’’. Я щаслива, бо стала частиною великої сім’ї Erasmus+. Про нас турбуються, за нас хвилюються, нас підтримують та допомагають подолати будь-які труднощі. ESN – 3 літери, які закарбуються у вашій пам’яті назавжди. Erasmus Students Networking – загальноєвропейська студентська організація, яка полегшуєсоціальну та особисту адаптаціюстудентів, якіприїхали з-за кордону: культурні та соціальні заходи, поїздки в різні міста та країни, хайкінг, пейнтбол, міжкультурні вечори та вечірки, смачне студентське життя та ще багато-багато приємного! Переоцінити важливість Orientation Week та ESNcard неможливо, а зрозуміти суть дано лише еразмусівцям. Зрештою, люди, яких ви зустрінете, змінять ваші уявлення, кордони в голові, ставлення, горизонти. Вони змінять вас і ваш світ, за що ви будете безмежно вдячні.

3. Не я обрала Хорватію та Загреб, вони обрали мене! Майже нічого не знала, не будувала очікувань, а отримала:
► Загреб – столицю натхненного життя, місто для поціновувачів непоєднуваного,
► Хорватію – перлину на Адріатичному морі, де вирує справжній дух та колорит Балкан.

Тут немає шансу знудитися чи залишитися незадоволеним, адже є багато можливостей для саморозвитку, подорожей та нового досвіду.

Мені як студентці факультету міжнародних відносин особливо імпонує те, що я маю змогу спостерігати ті зміни, які відбулися та продовжують відбуватися в Хорватії, яка порівняно недавно стала членом Європейського Союзу (у 2005 році Хорватія подала заявку на вступ до ЄС, яку задовільнили в червні 2011 року, відтак 1 липня 2013 року країна стала 28-м членом ЄС), та з перших вуст дізнаватися про механізми, методи та інструменти, що використовували дипломати та політологи для розвитку та покращення їхньої країни.

Цей безцінний досвід навчання та життя привезу в Україну з надією на світле майбутнє. Мій короткий message: досвід інших людей допоможе вам уникнути помилок, ваш особистий досвід дозволить вам відчути та вивчити життя наповну. А Erasmus+ – чудова для цього можливість .

Бажаю успіхів та сподіваюся, що невдовзі читатиму ваші Erasmus-історії.

Всі відгуки

Leave a Reply