Враження про перебування за програмою обміну Erasmus+ в Університеті Фоджа (Італія)

Враження про перебування за програмою обміну Erasmus+ в Університеті Фоджа (Італія)

Владислава Селезько – Факультет міжнародних відносин, Еразмус+, Університет Фоджа (Італія)

Мій навчальний семестр в університеті міста Фоджа (Італія) почався з низки приємних сюрпризів. Ще дорогою з аеропорту я познайомилася з іншими студентами, що теж, як виявилося, прямують до мого університету, який приймає студентів у рамках програми Еrasmus. Завдяки допомозі місцевої організації ESN (Erasmus Student Network), не виникло проблем з питаннями оренди та заселення до квартири. Міжнародний офіс університету та координатор з України допомогли з бюрократичними процедурами, пояснили деякі локальні особливості. Було достатньо часу на оформлення всіх необхідних докуметів, так як навчання починалося лише наприкінці лютого. Ніщо не заважало пізнавати місто, регіон, всі принади тутешнього життя.

Протягом перших двох тижнів від початку семестру, я побувала на лекціях та практичних заняттях, познайомилася з викладачами. Університет м.Фоджа пропонує 6 факультетів, та відповідно 6 спеціалізацій (економіка, право, гуманітарні науки і т.д). Кожен факультет має власну будівлю, які розташовані по різних частинах містах. Так званого “головного корпусу” немає взагалі. Студенти, зазвичай, вивчають предмети у межах одного з факультетів, проте у моєму випадку, через навчальний план, що містить й економіку, і право та іноземні мови, довелося маневрувати та активно пересуватися аби всюди встигати. А в тім, не траплялося такого, що, наприклад, два моїх занаття відбувалися в один час. Хоча іноді доводилося проходити пішки більше 15 кілометрів на день, оскільки місцевий громадський транспорт функціонує нерегулярно.

Онлайн-платформа для дистанційного навчання в університеті Фоджа

Коли було зафіксовано перші випадки зараження на півночі Італії, тут на півдні, не спостерігалося особливих ознак паніки. Насправді, мало хто думав, що поширення хвороби набере таких масштабів. Глобальний карантин здавався останнім заходом, до якого мають вдатися.
Взагалі, організація запуску дистанційного навчання тривала близько тижня. Кожен студент, користуючись електронною поштою та інструкціями від університету, створив акаунт на Foggia University E-Learning platform.

На цій платформі треба було вибрати свої навчальні дисципліни та долучитися до онлайн лекцій. Студенту не потрібен спеціальний код доступу до віртуальної аудиторії. Під час онлайн занятть, проводяться дискусії, студенти спілкуються між собою, можна реєструвати свою присутність, ставити питання. Кожен викладач долучає підручники, статті, практичні завдання та записи своїх лекцій на сторінці предмету, який він/вона викладає. З викладачами легко сконтактувати, вони швидко відповідають на форумі платформи та на електронні листи. До Еразмус студентів ставлення доволі прихильне. Я зараз вивчаю курс німецької мови, який викладається італійською… Мої знання з цих мов на рівні нижче середнього, але викладач забезпечує переклад частини незнайомих слів англійською, як я можу здогадуватися, саме для Еразмус студентів. Після закінчення заняття, викладач цікавиться чи не потрібна додаткова допомога або матеріали.

Особисто мені дуже імпонує організація електронного навчання в університеті міста Фоджа. Надзвичайно зручний інтерфейс, ніяких проблем із сигналом під час онлай занятть. А найголовніше – автономність платформи. Тобто, замість використання декількох інструметів, типу відео-конференцій в окремому додатку, домашнього завдання, надісланого через месседжер, узгодження розкладу через пошту, студент може самостійно та чітко організовувати свій навчальний процес без значних незручностей.

Перед початком карантину мені вдалося трохи подорожувати та спробувати дозвілля по-італійськи. Італія вражає контрастами величезних мегаполісів із нагромадженим транспортним сполученням та великими промисловими об’єктами VS тихими старовинними містечками з атмосферними пастеріями, замками, затишними пляжами, які до останнього не здаються реальністю. Якнайкраще можна відчути дух Еразмусу, відвідавши intrernational home-greeting parties або гуляючи заплутаними кварталами незнайомого міста, до якого ви, з компанією друзів, спонтанно вирішили поїхати. Дух Італії – це щотижневі карнавали з дикою музикою, тонами конфеті та спецефічними костюмами. Це місцеві святкування Великодня з мигдальною коломбою та галасливі ринки, де емоційні продавці намагаються продати тобі свої останні двадцять артишоків лише за 1 євро. Такі емоції не забуваються…

Для мене, перш за все, Еразмус – це досвід. Як мені здається, доволі нетривіальний. Найцінніше, що можна отримати за період проживання в іноземній країні – шанс дослідити її середовище зовні. Наприклад, дізнатися ставлення справжніх італійців до фашизму, ставлення до їхньої чинної політичної верхівки та побачити, як у реальності працює система комунальних платежів в цій країні, а не із сумнівних відео чи статей з інтернету. Побачити, яким чином італійці дотримуються карантину, та як співають на балконах не із репортажів ЗМІ. Зрештою, спробувати домашню пасту та пиріг із рікоти, що приготувала справжня італійська бабуся. Вважаю, це можна назвати практичними знаннями, коли ти навчаєшся на факультеті міжнародних відносин. Еразмус – неймовірний шанс для молодої людини, який я хочу побажати всім спробувати отримати.

Всі відгуки

Leave a Reply