Враження про перебування за програмою обміну Erasmus+ в Університеті Турку (Фінляндія)

Враження про перебування за програмою обміну Erasmus+ в Університеті Турку (Фінляндія)

Уляна Кишенюк – Факультет міжнародних відносин, Еразмус+, Універитет Турку (Фінляндія)

Як тільки я дізналася про свою номінацію на навчання в Університеті Турку – моїй радості не було меж! 🙂 Насправді, це один з тих випадків, коли очікування виявилися куди меншими за реальність, в котру я потрапила.

Університет Турку – це справжній рай для студента: тут все створене для облаштування твого навчального процесу у найзручніший спосіб! Перш за все, студент сам обирає дисципліни, котрі планує вивчати. (Така практика вражає, насправді, лише українця, адже всі інші студенти по обміну, з якими я тут активно спілкуюся, роблять аналогічно у своїх країнах). Тут у тебе є можливість записатися на курс, відвідати декілька лекцій і, якщо ти в один момент розумієш, що предмет тобі не цікавий або занадто складний, то просто повідом про це викладача і обери щось інше 🙂

Одна з будівель факультету – Educarium. Всі вони тут мають власні назви 😉

В університеті 24/7 функціонують кімнати для навчання. Просторі, оснащені інтернетом, лампами, розділювачами між столами. Знаходитися там одне задоволення, а атмосфера просто не дає тобі відволікатися від навчання. Ці кімнати завжди заповнені студентами, і немає різниці, чи то вечір п’ятниці, чи ранок понеділка.

Ще одним популярним місцем для навчання є бібліотека. Кожен факультет має власну з відповідною літературою. Пошук книг чи журналів – справа 3-х хвилин, яка відбувається через пошукову систему в Інтернеті. Кожен студент (в тому числі студент по обміну) безкоштовно отримує картку, яка дозволяє тобі брати книги з бібліотеки. Цей процес більше схожий на купівлю їжі у супермаркеті: за допомогою спеціальних приладів відбувається сканування бажаної літератури і твоєї картки. Потім за допомогою того ж Інтернету ти можеш з легкістю відслідковувати, коли саме книгу потрібно повернути назад.

Бібліотека мого факультету (Social Sciences)

Кожен студент отримує tag – невеличкий пристрій, схожий на ключ від домофона 🙂 На цьому приладі закодовано 300 кредитів для роздруку/копій/скану. У кожній будівлі всіх факультетів рандомно на поверхах розташовані комп’ютери та принтери, котрі знаходяться у вільному доступні студентів. За допомогою комп’ютера ти можеш обрати бажаний для роздруку файл, зайшовши у свій приватний кабінет, а потім, відсканувавши власний tag біля принтера, отримати свій матеріал. Більше того, комп’ютерами оснащені і біблітеки, тому потреби носити всюди свій ноутбук немає.

Tag має ще одну функцію: він є твоїм ключем до спортзалу. У Турку, як і загалом у Фінляндії, розвинений культ здорового способу життя. Місцеві жителі дуже люблять пробіжки і не зважають на мороз 🙂 Відтак, кожен студент має можливість оплатити спортивні послуги, які складають лише 44 євро на півроку, і до його розпорядження входитимуть: майже 10 спортивних залів, оснащених всіма необхідними приладами, а також спортивні класи за інтересами: йога, танці тощо. Фінляндія – країна саун, тому кожен студент тут має 4 безкоштовні години на місяць для відвідування саун, які знаходяться прямо у гуртожитках.

Сам навчальний процес докорінно відрізняється від українських пар. Тут додаткові питання викладача зовсім не такі, як у наших університетах: «А у якому році….», «А який діяч….». Викладачі університету Турку намагаються розвивати критичне мислення студента, хочуть почути їхню власну думку, їм геть все одно, чи знаєш ти, коли було підписано Ніццький договір, головне скажи, був він корисний чи ні 😉 Насправді, досить сумно, що в Україні потрапити в університет – справа проста. Тут же ситуація докорінно інакша: студенти вступають за 2-гою, 3-ю спробами у зрілому віці (22-24 роки) і точно знають, що обрана спеціальність – це те, що їм потрібно.

Мене дуже вразила фраза однієї фінської студентки: «… ми, студенти, – науковці. Наука не існувала завжди, науку треба творити. Ми вступаємо в університет для того, щоб її розвивати і створювати, сенс саме у цьому». Скажу більше, я не раз помічала, як лектори занотовують деякі ідеї студентів у їхніх нотатниках. В Україні ж сенс вищої освіти у запам’ятовуванні величезних обсягів інформації, а не у розвитку мислення, що є неймовірно прикро. В університеті Турку поважають власний час студента: у тебе є вибір дат для складання іспиту. Більше того, у студентів є можливість скласти іспит онлайн у спеціально відведених кімнатах, оснащених системою відеонагляду. Такі кімнати, як ви вже могли здогадатися, функціонують 24/7 🙂

Центральною частиною міста протікає річка Аурайокі, тому вздовж неї у вас є чудова нагода помилуватися такими картинами 🙂

Фіни як нація, насправді руйнують всі стереотипи. Кожен фін, котрого я тут зустріла, це неймовірно приємна та відкрита людина, готова до спілкування, допомоги тощо. Вони багато знають про Україну і справді нас підтримують, при чому як студенти, так і зрілі викладачі. Саме місто невелике та компактне, не надто вирізняється архітектурою, але водночас є щось магічне у тому Турку. Особливою красою вирізняється центральна церква та порт. Церква є одним з найчастіших місць для зустрічі, на кшталт Ратуші у Львові 🙂

На завершення я скажу одне: все набагато реальніше, ніж вам здається! Не бійтеся ризикувати, подавайте ваші резюме на різноманітні проекти, набирайтеся досвіду, подорожуйте, адже тільки так можна по-справжньому пізнати світ!

Всі відгуки

Leave a Reply