Академічна мобільність в ЛНУ ім. Франка – Семестрові підсумки

В умовах повномасштабної війни багатьом здобувачам освіти довелося вимушено покинути місце проживання або зовсім покинути територію України. На початку березня 2022 р. за ініціативи сектору академічної мобільності ВМЗ ЛНУ ім. Франка у тісній співпраці з нашими європейськими університетами-партнерами було започатковано спеціальні програми обміну для студентів ЛНУ ім. Франка, які вимушено покинули місце свого постійного перебування або виїхали закордон.

Завдяки такій ініціативі за фінансової підтримки університетів-партнерів 30 студентів ЛНУ ім. Франка у березні-квітні 2022 р. отримали повне фінансування на навчання впродовж другого семестру 2021-2022 н.р. у багатьох ВНЗ Німеччини, Іспанії, Литви з можливістю продовження навчання ще на один семестр восени 2022 р. Крім того, в першому семестрі 2022-23 навчального року ще 60 !!! наших студентів стануть учасниками академічної мобільності в рамках спеціальних програм обміну між ЛНУ та європейськими університетам партнерами.

В умовах воєнного стану академічна мобільність гарантує право здобувачів на освіту за кордоном, сприяє їхньому поверненню в Україну після припинення воєнного стану. Варто зазначити, що європейські університети максимально спростили умови участі українських студентів в програмах академічній мобільності, зокрема збільшили фінансування для України, а також запровадили спрощену і швидку процедуру конкурсного відбору.

Крім того, в другому семестрі 2021-2022 навчального року 38 студентів ЛНУ ім. Франка (18 бакалаврів, 17 магістрів, 3 аспіранти), які зуміли виїхати закордон перед початком війни отримали змогу навчатись закордоном та здобути неоціненний досвід в рамках програми обмінів Еразмус+. Після завершення семестрової мобільності 20 студентів-еразмусівців за фінансової підтримки ЄС та університетів-партнерів продовжили своє навчання ще на один семестр. Розповіді наших студентів про особливості академічної мобільності в рамках різних програм обмінів в часи війни ми вже публікували раніше на вебсайті ВМЗ та в соціальниз мережах в рамках серії колективних відгуків “Особливості академічної мобільності студентів ЛНУ в часи війни”. За давньою традицією ділимося з Вами семестровою добіркою фотографій від цьогорічних студентів-еразмусівців з різних куточків Європи.

Висловлюємо щиру подяку нашим європейським друзям і партнерам за надану допомогу, без якої неможливо б було здійснювати підтримку наших студентів та аспірантів. Окремо яякуємо всім нашим студентам за активну громадянську позицію, бажання і готовність допомагати іншим українцям, які опинилися в складних життиєвих обставинах за кордоном!

Нагадуємо, що нові конкурси в рамках програми академічної мобільності Еразмус+, а також в рамках спеціальних програм обміну буде оголошено у вересні-жовтні 2022 року.Просимо стежити за повідомленнями на сайті Відділу міжнародних зв’язків та в наших соціальних мережах:

Веб-сайт: https://international.lnu.edu.ua/european-programmes-and-projects/erasmus/key-action-1/
Instagram: http://instagram.com/ifnul.international
Telegram: https://international.lnu.edu.ua/academic-mobility/mobility-telegram/