Проєкти викладачів ЛНУ ім. Франка серед переможців програми Жана Моне

Проєкти викладачів ЛНУ ім. Франка серед переможців програми Жана Моне

17 серпня 2020 року Агентство із питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) Європейської Комісії оголосило результати конкурсу 2020 року за напрямом Жан Моне. З 38 проєктів за участі України, що координують 24 українські організації, 2 проєкти представлені командами Львівського національного університету імені Івана Франка!

1. Проєкт Романа Калитчака “Rebuilding the Potential of EU Studies in the Conflict-affected Areas of Ukraine: Addressing Challenge and Creating Solutions” (619892-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-PROJECT), доцента кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби факультету міжнародних відносин, став цьогоріч одним з переможців напряму Жана Моне програми Еразмус+. Ця надзвичайно важлива ініціатива покликана сприяти відновленню та посиленню розвитку Європейських Студій в університетах Донецької і Луганської областей та реалізовуватиметься Українською асоціацією викладачів і дослідників європейської інтеграції за участі науковців факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.

Запорукою успіху проєкту став розбудований факультетом міжнародних відносин потенціал у сфері Європейських Студій, що перетворив Університет в один з провідних академічних осередків з євроінтеграційної тематики в Україні. З початків створення факультету його декан, Надзвичайний і Повноважний Посол, професор Маркіян Мальський визначив одним із пріоритетних завдань вивчення та дослідження різних аспектів функціонування Європейського Союзу. З цією метою на факультеті сформоване належне інституційне середовище, зокрема функціонує одна з перших в Україні кафедр європейського права, яку очолює професор Михайло Микієвич, діє Інститут європейської інтеграції, завідувачем якого є професор Богдан Гудь, створено Інформаційний центр Європейського Союзу, керівником якого є професорка Наталія Антонюк. Упродовж чверті століття аспірантами факультету було захищено майже півсотні дисертацій з права, економіки та політології, що досліджували різні аспекти євроінтеграційної проблематики. Щорічно проводяться численні академічні заходи та публікуються десятки статей і монографій з тематики Європейських Студій. Усі бакалаврські і магістерські програми факультету мають вагому освітню складову, що присвячена Європейському Союзу.

За підтримки програми Еразмус+, зокрема у рамках напряму Жана Моне, було започатковано низку ініціатив покликаних посилити розвиток Європейських студій в ЛНУ ім. Франка. У 2014-2017 рр. було успішно реалізовано два модулі Жана Моне. Визнанням здобутків факультету стало створення Центру досконалості імені Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій», який очолює доцентка Оксана Головко-Гавришева, що також є президентом Української асоціації європейських студій. Торік факультет став учасником дослідницької Мережі Жана Моне “Linking Europe at the periphery”. Не менш важливою є освітня складова. Найбільш помітним успіхом є проєкт у рамках Erasmus+ Capacity Building in Higher Education, результатом якого стало впровадження унікальної англомовної магістерської програми “Балто-Чорноморські регіональні студії” (координатор – доцентка Маріанна Гладиш). Належній імплементації усіх згаданих ініціатив також слід завдячувати зусиллям інституційного координатора програми Еразмус+ в Університеті – доцентці Оксані Краєвській, яка є визнаним в Україні експертом з освітніх аспектів євроінтеграційних процесів.

Утім найкращим свідченням внеску факультету стали його випускники, серед яких є парламентарі, численні урядовці, дипломати, представники місцевого самоврядування, науковці, експерти аналітичних центрів, які, завдяки отриманим знанням, на щодень сприяють зближенню України з Європейським Союзом.

2. Факультет управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету імені Івана Франка вже незабаром стане майданчиком для реалізації нового освітнього проєкту – літньої школи «Ревіталізація міста – досвід ЄС для України» (620957-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE). До складу команди проєкту увійшли завідувачка кафедри фінансового менеджменту, професорка Наталія Ситник, доцентка кафедри Ольга Сич (координаторка) та доцентка Віра Круглякова.

Зауважимо, що це не перше досягнення факультету у галузі міжнародного наукового співробітництва. За підтримки Відділу міжнародних зв’язків Університету викладачі факультетських кафедр поглиблюють інтеграцію у сучасний європейський освітній простір. Так, лише у 2019/2020 навчальному році завершилися проєкти «Успішна жінка в бізнесі» за підтримки Посольства США в Україні, Модуль Жана Моне «Економіка у європейській інтеграції: внутрішні виклики та зовнішній вимір», реалізується проєкт Центру досконалості Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій». В рамках програми академічної мобільності «Еразмус+» постійно відбуваються міжнародні стажування студентів та викладачів факультету.

Модуль Жана Моне «Ревіталізація міста – досвід ЄС для України»/«Urban Revitalization – an EU Experience for Ukraine» передбачає проведення літньої школи для студентів, викладачів, представників місцевого самоврядування, бізнесу та громадянського суспільства. Метою школи є поширення знань про політику ЄС щодо сталого розвитку та ревіталізації міст. Проєкт стимулюватиме дослідження практик Європейського Союзу в цій сфері, сприятиме отриманню нових компетенцій учасниками школи. Значний досвід ревіталізації територій, яким володіє ЄС, буде імплементовано у розробку стратегій ревіталізації українських міст.

Команда проєкту висловлює вдячність деканові факультету Андрієві Стасишину за створення сприятливих умов для підготовки подібних проектів; координаторці програм «Еразмус +» Львівського університету Оксані Краєвській та очільниці «Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій» Оксані Головко-Гавришевій за консультації та підтримку.

Нагадаємо, що ціль напряму Жан Моне в рамках Програми ЄС Еразмус+: активізувати євроінтеграційний дискурс; сприяти досконалості євроінтеграційних студій; залучати заклади вищої освіти до дослідження євроінтеграційних процесів; поширювати ідей Об’єднаної Європи. Співпраця закладів вищої освіти й інших інституцій всього світу, які активно пропагують Євроінтеграцію України та мають науковців з публікаціями за тематиками Європейських студій, досвіду вивчення ЄС задля його адаптації в Україні. Покриває всі сфери економіки де важливо вичати та досліджувати досвід ЄС для України.

Відділ міжнародних зв’язків щиро вітає команди переможців конкурсу та бажає успіхів в реалізації своїх проектів!

Leave a Reply