Львів – Берлін: від університетської співпраці – до культурної дипломатії

Львів – Берлін: від університетської співпраці – до культурної дипломатії

З 21 по 29 березня 2017 року гостею кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка буде професорка Сюзанне Франк, завідувачка напрямку “східнослов’янські літератури та культури” Інституту славістики Гумбольдтського університету в Берліні.

Під час перебування у Львівському університеті проф. Франк проведе семінари для слухачів курсу “Теорія літератури” з проблем постколоніалізму, а також робочий семінар з учасниками дослідницького проекту “Мистецтво й революція: між свободою й кризою”, який відбуватиметься у співпраці з Форумом трансрегіональних студій (Берлін) у травні 2017 року. У четвер, 23 березня 2017 року, о 13:00 проф. Франк виступить на науковому семінарі кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства (ауд. 245) на тему “Багатонаціональна радянська література” – містифікація, проект світової літератури та його наслідки”.

Основні наукові зацікавлення проф. Франк становить література як інструмент побудови націй та імперій, процеси транснаціоналізації у контексті інших культурологічних дискурсів; літературне документування на перетині вимислу й фактографії; історичні розповіді й розповідні історії – між нарацією й антинарацією; словесне і візуальне та літературні стратегії ілюстрації / візуалізації (традиція афективної риторики, екфразис, поетика піднесеного).

Цьогорічний візит стане черговим етапом інституційної співпраці за напрямком “Стратегії літературної канонізації та культурна приналежність”, започаткованої 2014 року підписанням академічної угоди між обома університетами. Протягом 2014-2015 років магістри Університету Франка й Університету Гумбольдта стали учасниками Міжнародного проекту “Потенціал літератури і мистецтва у контексті політичної кризи та війни” під керівництвом проф. Сюзанне Франк і проф. Олени Галети, реалізованого за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD).

Візит відбуватиметьcя завдяки підтримці програми Європейського Союзу Еразмус+.

Leave a Reply