Враження про перебування за програмою обміну Еразмус+ в Університеті Масарика (Чехія) « International Office

Враження про перебування за програмою обміну Еразмус+ в Університеті Масарика (Чехія)

Марта Гринюк – Факультет міжнародних відносин, Еразмус+, Універитет Масарика (Чехія)

Всі відгуки

Цього року мені пощастило провести навчальний семестр у Чехії, у чарівному місті Брно. В рамках програми Еразмус+ я виграла грант на навчання в Університеті Масарика, який вважається одним з найкращих вищих навчальних закладів країни та Європи. Провівши семестр в Університеті, можу з впевненістю сказати, що це справді так!

Брно – це місто ніби створене для студентів. Не надто велике, затишне та красиве. Освоїтися на новому місці вдалося досить швидко, так як координатори програми Еразмус+ потурбувалися про організацію найдрібніших деталей проживання та навчання. Перед першим навчальним тижнем я взяла участь у так званому Орієнтаційному тижні, метою якого було ознайомити детальніше іноземних студентів із особливостями навчального процесу, а також розповісти про певні технічні деталі такі як транспортна система міста, відкриття рахунку та ін.

Що ж до самого процесу навчання в Університеті Масарика, перш за все, варто віддати належне Інформаційній системі Університету, де кожен студент має свій персональний онлайн-кабінет, де можна знайти всі необхідні навчальні матеріали, завантажити готові роботи та отримати коментарі та оцінку викладача. І жодних роздруківок! Більше того, у кожного студента є можливість обирати дисципліни, які б хотілося вивчати. У системі можна знайти детальний опис кожного навчального курсу та ознайомитися з завданнями, які потрібно виконати для успішної здачі дисципліни. У тому випадку, якщо кількість місць обмежена або з якоїсь іншої причини студент не може бути прийнятим на ту чи іншу дисципліну, можна написати міні-мотивацію викладачу, який персонально може вас долучити до вивчення бажаного курсу. Спочатку така процедура реєстрації видалася трішки складною, тим не менш, розібравшись детальніше, можу сказати, що насправді це дуже зручно та ефективно.

Досить багато часу необхідно було приділяти навчанню, так як з багатьох дисциплін мало не щотижня потрібно було писати різного роду роботи та есе. Загалом, дуже цікаво було порівняти навчальний процес вдома та закордоном. Викладачі не робили жодної різниці між студентами, які навчаються на постійній основі та іноземцями. Завдяки цьому у мене була можливість відчути себе звичайною студенткою Університету Масарика та побачити університет зсередини. Мене також вразила бібліотека університету, в якій мені вдалося знайти чимало книг та електронних матеріалів, що знадобляться для написання магістерської роботи.

Окрім самого навчання, перебування в Чехії було насичене різноманітними заходами, які організовувала студентська організація – Erasmus Student Network (ESN). Один із найбільш цікавих заходів, як на мене, були презентації країн. Щотижня студенти декількох країн готували національні страви та презентації своїх країн. Такі заходи були дуже пізнавальними та дозволили розвіяти певні стереотипи про ті чи інші країни та дізнатися щось новеньке безпосередньо від її резидентів. ESN була організатором і багатьох інших заходів, поїздок, які не дозволяли студентам нудьгувати.

Хочу висловити велику подяку ЛНУ ім. Івана-Франка загалом, та Відділу міжнародних зв’язків, зокрема, за можливість здобути безцінний досвід навчання закордоном, знайти друзів зі всіх куточків світу, поповнити свій багаж знань та отримати море нових вражень.CONTACTS

IFNUL International Office

Universytetska Str. 1, Room 209

Lviv, 79000, Ukraine

tel./fax: +38(032)239-41-15

vmz@lnu.edu.ua


IFNUL Preparatory School for International Students

Pasichna Str. 62b, Lviv, 79000

tel./fax: +38(032)271-25-07

ufl.lnu@gmail.com (admissions)


Find us:

QUESTIONS?