Онлайн-воркшоп на тему «Визнання результатів навчання: оптимізація процесів у Львівському університеті»

24 травня 2022 року в онлайн форматі відбувся другий воркшоп на тему «Визнання результатів навчання: оптимізація процесів у Львівському університеті» (“Recognition of studies: Optimisation processes at IFNUL”), в рамках участі Львівського національного університету імені Івана Франка в проекті “Bologna Hub Peer Support” https://eu.daad.de/programme-und-hochschulpolitik/bologna/bologna-hub-peer-support/information-for-higher-education-institutions/de/77667-information-for-higher-education-institutions/

Проект „Bologna Hub Peer Support” спрямований на сприяння виконанню ключових зобов’язань Болонського процесу та застосуванню Болонських інструментів у закладах вищої освіти по всьому Європейському простору вищої освіти (ЄПВО). Львівський національний університет імені Івана Франка був обраний для обговорення останніх викликів, обміну досвідом та розробки практичних реформ спільно з болонським експертом Німеччини.

Д-р. Сонья Мікеска є учасницею програми управління вищою освітою (НЕM) в Мюнстерському університеті прикладних наук, Центр забезпечення та підвищення якості (з 2021 року). Упродовж 2006-2021 рр. працювала керівницею Відділу якості в Університеті Саарленду. Д-р. Сонья Мікеска розповіла про проект та його основні завдання, а також його вплив на систему вищої освіти України.

Доцентка Оксана Краєвська, координаторка програми Еразмус+ у Львівському університеті розповіла про сучасний стан міжнародної діяльності Університету, а також особливості провадження освітнього процесу з урахуванням сучасних викликів та воєнного стану. Зокрема, йшлося про розробку та оновлення процедура визнання результатів навчання здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників Львівського університету.

Наголошено на грунтовній роботі проробленій відділом міжнародних зв’язків  спільно з координаторами академічної мобільності на факультетах, ініційованої проректором з питань міжнародного співробітництва проф Сергієм Різником щодо оптимізації документів та процедур організації академічної мобільності та визнання результатів навчання. З новим наказом ректора та внесенням змін до нього у зв’язку з запровадженням військового стану можна ознайомитися на сторінці Відділу міжнародних зв”язків за посиланням https://international.lnu.edu.ua/outgoing-mobility/international-office-documents/

Д-р. Сонья Мікеска схвально оцінила досвід та здобутки Львівського університету на шляху до оновлення нормативно-правової бази та напрацювання передових практик щодо реалізації програм академічної мобільності та визнання результатів навчання здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних та адміністративних працівників. Здобутий під час мобільності досвід сприятиме модернізації систем викладання та управління у Львівському університеті, та для підвищення конкурентоспроможності здобувачів та випускників на ринку праці для проведення реформ та відбудови нашої держави.

Учасники обговорили плани на подальшу співпрацю та можливості для реалізації спільних проектів та програм.