Особливості академічної мобільності студентів ЛНУ в часи війни – Університет прикладних наук ім. Томаса Мора (Бельгія)

Мене звати Вікторія Чаленко і разом зі своїми друзями з ЛНУ Юлією Калитчак та Олександрою Доленюк ми спокійно жили та навчалися впродовж першого місяця навчання у Бельгії, коли раптом спалахнула повномасштабна війна. Того ж дня (24 лютого) ми вирушили у Брюссель на демонстрацію, яку організувала неурядова організація «Promote Ukraine». Не могли повірити, що це відбувається.

Тож вирішили спробувати посприяти обізнаності європейців щодо війни. У мене виникла ідея зібрати кілька фотографій війни від українських фотографів-початківців і створити виставку. Я почала співпрацювати з Інститутом вищих наукових досліджень в сфері соціальних комунікацій (IHECS), щоб вони допомогли організувати виставку в центрі Брюсселя навпроти університету IHECS. Найбільше допомогла Юлія Калитчак, яка зібрала фотографії, зв’язалася з фотографами та оформила описи, а Олександра займалася комунікаційними питаннями. Подія пройшла успішно, і ми вирішили продовжувати та зробили ще кілька таких виставок, зокрема в різних кампусах нашого приймаючого університету (Turnhout, Vorselaar, Mechelen). Наш викладацький склад активно допомагав нам в цій важливій та потрібній справі. Особлива вдячність Ґріт Кайт, нашій координаторці. Бельгійка за походженням, а душею – українка.

З початком війни ми з Юлією Калитчак брали участь у багатьох демонстраціях, одна з яких була присвячена Маріуполю. Ми поєднуємо своє навчання з патріотизмом. Наприклад, під час викладацької практики кожен з нас провів один урок про Україну. Справа в тому, що зараз у мене в Маріуполі наречений – військовий. Тому я багато часу витрачаю на поширення інформації, даю інтерв‘ю іноземним ЗМІ і перекладаю листи-звернення послам. Це не так я уявляла собі цей обмін, але попереду лиш найкраще.

Сподіваюся повернутися та подорожувати Україною. Бо вона така одна. А поки – моя місія тут очевидна! Слава Україні – Героям Слава!

P.S. Посилання на відео від одного з бельгійських телеканалів про нашу участь в демонстраціях на підтримку України: