З 1 січня 2025 року Відділ міжнародних зв’язків Львівського національного університету імені Івана Франка реорганізовано у Центр міжнародної співпраці, що зумовлено зростанням інтенсивності та обсягів міжнародної діяльності Університету, а також посиленням інтеграції Університету в європейський освітній та науковий простір з огляду на євроінтеграційні процеси в Україні.
Центр міжнародної співпраці складається з чотирьох структурних підрозділів:
- організаційно-протокольний відділ,
- відділ академічної мобільності,
- відділ роботи з іноземними студентами,
- відділ міжнародних проєктів.
Основна мета діяльності Центру – реалізація стратегії міжнародної діяльності, інтеграція Університету в міжнародний освітній і науковий простір, розширення та поглиблення закордонних контактів, сприяння розвиткові міжнародних освітніх програм і наукових досліджень.
Завдання Центру:
- Реалізація стратегічних завдань Університету в галузі міжнародної співпраці.
- Контроль за виконанням міжнародних зобов’язань Університету в рамках угод (меморандумів) про співпрацю, ґрантових угод тощо.
- Розвиток і зміцнення міжнародних зв’язків Університету зі закордонними закладами освіти, науково-дослідними установами та організаціями.
- Представництво Університету у міжнародних організаціях та на заходах за кордоном.
- Організація та підтримка програм академічної мобільності учасників освітньо-наукового процесу Університету.
- Сприяння впровадженню спільних освітніх програм, програм подвійних та спільних дипломів тощо, забезпечення участі здобувачів вищої освіти та викладачів у таких програмах.
- Залучення іноземних студентів до навчання в Університеті шляхом проведення інформаційно-просвітницьких кампаній, участі у міжнародних освітніх виставках та ярмарках, забезпечення підтримки іноземних здобувачів освіти під час їхнього навчання.
- Надання інформаційно-консультаційних послуг іноземним громадянам та особам без громадянства на етапі довузівської підготовки.
- Залучення співробітників іноземних закладів вищої освіти до короткотермінового та довготермінового викладання і досліджень в Університеті в рамках програм обмінів.
- Координація та супровід міжнародних освітніх проєктів і ґрантових програм, забезпечення участі Університету в міжнародних конкурсах, конференціях, семінарах, симпозіумах тощо.
- Співпраця з донорами, пошук та залучення додаткових ресурсів для фінансування міжнародних проєктів і програм, у тому числі ґрантів, спонсорських коштів, інвестицій.
- Проведення протокольних заходів за участю іноземних делегацій та представників дипломатичних відомств, міжнародних організацій тощо, організація офіційних візитів, переговорів, конференцій, круглих столів та інших заходів міжнародного характеру.
- Підтримка культурного обміну, організація культурних заходів, що сприятиме взаєморозумінню та співпраці між представниками різних країн.
- Вивчення і впровадження кращих міжнародних практик у сфері освіти, науки та управління, що сприятиме підвищенню якості освітнього процесу та наукових досліджень в Університеті.
- Надання інформаційної і методичної підтримки структурним підрозділам Університету, працівникам, здобувачам вищої освіти щодо питань, які входять до компетенції Центру.