Міжнародна конференція “Чверть століття українсько-американської дружби: досвід гідний майбутнього” (м. Львів, 12-13.04.2016)

Ivan Franko National University of Lviv

Faculty of International Relations

Center for American Studies

A Quarter Century of Ukrainian-American Friendship: an Experience Worth Promoting

Collection of the materials of III Multidisciplinary Conference on American Studies
Lviv, April 12-13, 2016
(Support for this publication was provided by the Kennan Institute)


Львівський національний університет імені Івана Франка

Факультет міжнародних відносин

Центр американських студій

Чверть століття українсько-американської дружби: досвід гідний майбутнього

Збірник матеріалів ІІI американознавчої мультидисциплінарної конференції
(12-13 квітня 2016 року, м. Львів)

Матеріали видано за підтримки Інституту Кенанна

ЗБІРНИК МАТЕРІАЛІВ КОНФЕРЕНЦІЇ:

red-white-pearl-download-arrow

ЗАВАНТАЖИТИ (PDF, 3.6 MB)

ВСТУПНЕ СЛОВО

Чверть століття – це багато чи мало? Для відносин між державами це лише час пропедевтики, період первинної консолідації розрізнених способів узгодження збіжних інтересів. Зі суспільних перспектив – це етап, який спонукає до переосмислення набутого досвіду, інспірує до пошуку догідних паттернів багатоукладних взаємодій, звернених на спільне майбутнє прийдешніх поколінь. Дружба не терпить лукавства! Критична рецепція узвичаєних практик сприяє реконцептуалізації форматів і принципів успішної розбудови двосторонніх взаємин. Гідні взірці належать майбутньому!

Чутливим індикатором (пере)осмислення динаміки суспільства у її внутрішній та зовнішній проекціях завжди була академічна спільнота. Це, зокрема, підтверджує істотне зацікавлення тематикою нашої конференції, яке продемонстрували українські науковці. До участі в роботі конференції зголосилися представники з усієї України, що дало змогу не лише запропонувати добротний матеріал для комплексної рефлексії над першою чвертю неоднозначного досвіду українсько-американських взаємин, але й засвідчило актуальність колегіальних академічних дискусій. Їхню цінність важко переоцінити з погляду подальшої консолідації американських студій в Україні. Водночас вони слугуватимуть зміцненню позицій академічної спільноти у розбудові українсько-американських відносин.

Завдяки старанням Львівського національного університету імені Івана Франка, зокрема Центру американських студій факультету міжнародних відносин, уже втретє поспіль маємо змогу зібратися добірним науковим товариством для обговорення релевантних аспектів американознавчої проблематики. Цьогорічні співорганізатори – Інститут Кеннана з Вашингтона та його київський офіс – активно підтримали і забезпечили розширену репрезентативність академічного середовища, надаючи науковій дискусії більш інклюзивного характеру. Важливим доповненням з погляду міжнародної практики стало залучення до проведення конференції експертів з Української асоціації зовнішньої політики. Доброю традицією стала постійна підтримка американознавчих ініціатив, зокрема цього заходу, з боку Програми імені Фулбрайта в Україні.

Від імені організаційного комітету висловлюємо подяку усім, хто долучився до успішного проведення Третьої американознавчої мультидисциплінарної конференції «Чверть століття українсько-американської дружби: досвід гідний майбутнього». Зичимо плідної дискусії і сподіваємося на її продовження у майбутньому в рамках цього та інших академічних майданчиків.

Роман Калитчак,
кандидат політичних наук, доцент
директор Центру американських студій
факультету міжнародних відносин
Львівського національного університету імені Івана Франка,
випускник дослідницької програми Фулбрайта-Кеннана,
член Українського Фулбрайтівського кола

Leave a Reply