Делегація Львівського університету долучилася до International Staff Training Week 2024 у Вільному університеті Берліна (Німеччина)

З 10 по 14 червня 2024 року у Вільному університеті Берліна (Німеччина) відбувся International Staff Training Week 2024 за підтримки освітньої програми ЄС Еразмус+ та Німецької служби академічних обмінів DAAD. Цьогоріч захід зібрав рекордні 150 учасників з понад 50 університетів країн Європи, США, Китаю, Індії, Африки, Ізраїлю. Львівський університет на цій міжнародній  події представляли: Маріанна Кохан, доцентка кафедри менеджменту економічного факультету, керівниця міжнародних проєктів, Надія Лемега, провідна спеціалістка відділу аспірантури та докторантури, та Анастасія Матвійчук, начальниця відділу маркетингу та комунікації Центру маркетингу та розвитку.

В рамках міжнародного тижня працівники відвідували  знакові науково-практичні лекції щодо майбутнього та міжнародної колаборації університетів, змін клімату та соціальної відповідальності університетів. Окремо варто  виділити лекцію-дискусію Жако Сіллєрса, постійного представника Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні на тему: “Ukraine’s Recovery in times of war”, де в середовищі міжнародних учасників представниками України піднімалися та обговорювалися важливі проблеми соціально-економічного стану України в часі війни та перспективи відбудови.

Тренінгова частина передбачала роботу за окремими спеціалізованими програмами, зокрема працівниці Львівського університету долучилися до таких треків: “Від AI до X: Нові розробки університетської комунікації та маркетингу“, “Стратегія та лідерство у міжнародних проєктах: мета, вплив та мотивація”, “Залучення та утримання працівників в університетах”. Фахівці Вільного університету Берліна та колеги з інших університетів ділилися своїми своїми напрацюваннями, опрацьовували міжнародні кейси унікальних рішень для  типових проблем.

Під час стажування працівники Львівського університету мали нагоду поспілкуватися та обмінятися професійним досвідом із представниками іноземних університетів та випрацювати нові ідеї для міжнародної співпраці та зростання. Важливим для Львівського університету також стало розширення мережі підтримки групою міжнародних колег.

Загалом захід дав можливість не лише здобути нові знання, але й налагодити професійні зв’язки з колегами з світових університетів, що дозволить у майбутньому впроваджувати нові підходи та інновації у роботу.

Маріанна Кохан, доцентка кафедри менеджменту економічного факультету, керівниця міжнародних проєктів: “Львівський університет має тривалу і дуже успішну співпрацю з Вільним університетом Берліна, яка продовжує розвиватися. Наші працівники регулярно беруть участь у міжнародних тренінгових тижнях,  викладачі, зокрема економічного факультету, мають успішний досвід викладання, презентацій наукових досліджень та участі у наукових дискусіях,  студенти навчаються за обміном за програмою Еразмус+. Цьогоріч на економічному факультеті також стартував проєкт з Інститутом Східноєвропейських Досліджень ВУБ із спільного наукового керівництва магістерськими роботами. І це закономірний результат активної двосторонньої співпраці та підтримки. Ми натхненні такими результатами, щиро вдячні за відкритість, інтерес і співпрацю.”

Анастасія Матвійчук, начальниця відділу маркетингу та комунікації Центру маркетингу та розвитку ЛНУ ім. І. Франка: “Маркетинг та комунікації відіграють ключову роль у формуванні ідентичності університету та взаємодії з широким колом зацікавлених сторін – від потенційних студентів до лояльних випускників. В рамках програми університетських комунікацій ми обговорювали зміни у сфері комунікації та маркетингу, та ділилися власними кейсами  подолання сучасних викликів. Для мене це був новий і надзвичайно цінний досвід, який дозволив дізнатися більше про новітні інструменти та методи в галузі маркетингу. Я щиро вдячна усім, хто долучився до організації стажування, тижневого інтенсиву, а також кожної із професійних та культурних активностей. ”

Надія Лемега, провідний фахівець відділу аспірантури та докторантури.  Протягом International Staff Training Week 2024, мали гарну можливість розглянути та обговорити актуальні питання й виклики, які часто стоять перед сучасним ринком праці. Разом з колегами ми  говорили як відбувається підтримка нових працівників, надаючи кваліфіковані приклади та відображаючи у своїх  презентаціях чіткі кроки для кращої роботи й адаптації.  Це є важливий досвід, який необхідний для роботи й подальшої співпраці з іншими учасниками програми. Вірю, що ці знання є гарним підґрунтям для реалізації багатьох різних проектів. Щиро вдячна за розуміння і підтримку!