NAWA

NAWA –  Польське національне агентство з питань академічного обміну

NAWA Польське національне агентство з питань академічного обміну. Програма NAWA “Солідарні з Україною” спрямована на допомогу академічній спільноті України та підтримку українських ЗВО в час війни. У рамках програми, за підтримки польських ЗВО, у 2022 і 2023 році Львівський національний університет імені Івана Франка отримав можливість реалізувати шість нових проєктів, спрямованих на інтенсифікацію міжнародних академічних контактів та формування досвіду співпраці з європейськими альянсами. Партнерами Університету стали університети Польщі. Завдяки їхній підтримці наш університет було залучено до співпраці з такими європейськими альянсами:

Альянс ARQUS – European University Alliance

МЕТА: виховання соціально активних громадян з критичним мисленням, підготовлених до навчання впродовж усього життя, а також трансформація європейської вищої освіти, досліджень та інновацій через поглиблену співпрацю та прогресивну інтеграцію в пошуках справедливого та сталого майбутнього.

ЦІЛІ: ♦ організація семінарів для адміністративних працівників, менеджменту та академічного персоналу задля вдосконалення професійних навичок
♦ здійснення результативної співпраці на різних рівнях, з метою ефективнішого реагування на зміни в суспільстві.
♦ спільна розбудова інституційного навчання на основі інновацій задля досягнення системного, структурного та стійкого результату.
♦ об’єднання студентів, науково-педагогічних працівників та випускників закладів вищої освіти у спільноти на різних рівнях для співпраці з метою досягнення стійкого розвитку.
♦ спільне створення гнучких дослідницьких пропозицій заснованих на потребах сучасного світу
♦ підсилення міжкультурної компетентності, розуміння та поваги.

ЧЛЕНИ АЛЬЯНСУ: Університети Гранади (Іспанія), Граца (Австрія), Лейпцига (Німеччина), Мейнута (Ірландія), Ліона (Франція), Мінью (Португалія), Падуї (Італія), Вільнюса (Литви) та Вроцлава (Польща).

Співпраця ЛНУ в рамках альянсу з Вроцлавським університетом.

ЗАХОДИ: участь викладачів у міжнародному стажуванні у Вільнюському університеті (Литва).

Альянс ECIU – European Consortium of Innovative Universities

Альянс ECIU (Європейський консорціум інноваційних університетів ) – європейський альянс, заснований на інклюзивній співпраці студентів, викладачів і дослідників з місцевою владою та бізнесом.

МЕТА: створення гнучкої, відкритої платформи для вирішення мультидисциплінарних суспільних проблем, проведення досліджень і навчання.

ЦІЛІ:

 • створення інноваційних форм навчання
 • формування європейської політики
 • підтримка тісного зв’язку з промисловістю
 • регіональний розвиток
 • інтернаціоналізація вищої освіти

ЧЛЕНИ АЛЬЯНСУ: Ольборзький університет (Данія), Дублінський міський університет (Ірландія), Гамбурзький технологічний університет (Німеччина), Національний інститут прикладних наук Франції (Франція), Каунаський технологічний університет (Литва), Лінчепінгський університет (Швеція), Автономний університет Барселони (Іспанія), а також університети Авейру (Португалія), Тампере (Фінляндія), Ставангера (Норвегія), Тренто (Італія) та Твенте (Нідерланди).

Співпраця ЛНУ в рамках альянсу з Лодзьким технологічним університетом.

ЗАХОДИ:

Альянс EU4DUAL – The European Dual Studies University

Альянс EU4DUAL (Європейський університет дуальної освіти) – міжнародний проєкт, що реалізовується в рамках програми Erasmus+

МЕТА: просування європейських цінностей та ідентичності, створення якісної та конкурентоспроможної моделі європейської вищої освіти

ЦІЛІ: впровадження транснаціональної дуальної освіти, тісної співпраці між студентами, науковцями та бізнес-холдерами задля ефективного реагування на суспільні виклики.

ЧЛЕНИ АЛЬЯНСУ: Мондрагонський університет (Іспанія), Інститут передових промислових технологій у Франції (Франція), бізнес-школа PAR (Хорватія), Баден-Вюртемберзький кооперативний державний університет (Німеччина), Мальтійський коледж мистецтв, науки та технологій (Мальта), Університет прикладних наук Йоаннеум (Австрія), Технологічний університет в Куопіо (Фінляндія) та Університет Джона фон Неймана (Угорщина).

Співпраця ЛНУ в рамках альянсу з Кошалінським технологічним університетом.

ЗАХОДИ: Делегація Львівського університету взяла участь в інавгураційній конференції Альянсу європейських університетів EU4DUAL

 

Альянс 4EU+

Альянс 4EU+ – альянс  7 європейських університетів, що займаються науковими дослідженнями.

МЕТА: поглиблення співпраці та взаємне збагачення шляхом розвитку нової якості співпраці у викладанні, освіті, дослідженнях та управлінні, що веде до створення справді інтегрованої європейської університетської системи

ЦІЛІ:

 • широка інтеграція освітніх закладів
 • полегшення мобільності студентів університетів-партнерів
 • підвищення інклюзивності та збалансованості на європейському рівні
 • розробка загальної структури освіти, що базується на вирішенні суспільних викликів

ЧЛЕНИ АЛЬЯНСУ: Варшавський університет (Польща), Гайдельберзький університет Рупрехта-Карла (Німеччина), Університет Сорбонна (Франція), Міланський державний університет (Італія), а також Копенгагенський (Данія), Женевський (Швейцарія) та Карлів (Чехія) університети.

Співпраця ЛНУ в рамках альянсу з Варшавським університетом.

ЗАХОДИ:

 

Альянс FORTHEM

АЛЬЯНС FORTHEM (Підтримка інформаційно-просвітницької діяльності в європейських регіонах, транснаціональної вищої освіти та мобільності – Fostering Outreach within European Regions, Transnational Higher Education and Mobility) – мережа з дев’яти багатопрофільних державних дослідницьких університетів.

МЕТА: об’єднання нового покоління креативних  європейців, здатних співпрацювати у міждисциплінарних проєктах задля подолання суспільних проблем, з якими стикається Європа

ЦІЛІ:

 • розвиток інноваційної діяльності та досліджень
 • вдосконалення професійних навичок та компетенцій

ЧЛЕНИ АЛЬЯНСУ: Університет Ювяскюля (Фінляндія), Університет Йоганна Гутенберга Майнца (Німеччина), Університет Бургундії (Франція) та Валенсії (Іспанії), Університет Палермо (Італія), Латвійський університет, Університет Агдера (Норвегія), а також Університет Лучіана Благи в Сібіу (Румунія).

Співпраця факультету міжнародних відносин Львівського університету в рамках альянсу з факультетом політології та соціальної комунікації Опольського університету.

ЗАХОДИ:

Альянс UNA EUROPA

Альянс UNA EUROPA – альянс провідних європейських дослідницьких університетів.

МЕТА: створення Університету Майбутнього, на основі спільного, багатомовного та міждисциплінарного академічного середовища; досягнення цілей сталого розвитку

ЦІЛІ:

 • перегляд існуючих концепцій та методів у галузі охорони здоров’я
 • сприяння розвитку багатомовності та інтернаціоналізації
 • розбудова стратегії досліджень та інновацій
 • об’єднане розроблення курсів
 • підтримка співпраці з місцевими громадами
 • творення курсів та тренінгів для студентів та науковців-початківців

ЧЛЕНИ АЛЬЯНСУ: Вільний університет Берліна (Німеччина), Болонський університет (Італія), Університетський коледж Дубліна (Ірландія), Единбурзький університет (Шотландія), Університет Гельсінкі (Фінляндія), Ягеллонський університет (Польща), Університет Лейдена (Нідерланди), Левенський католицький університет (Бельгія), Мадридський університет Комплутенсе (Іспанія), Університет Париж I Пантеон-Сорбонна (Франція) та Цюрихський університет (Швейцарія).

Співправця ЛНУ в рамках альянсу з Ягеллонським університетом.

ЗАХОДИ: Участь в літній школі «Una Europa One Health Summer School 2023» при Католицькому університеті Левена (Бельгія).