Проєкт «Research Week in TUL» в програми ECIU4Ukraine (Vol. 2) за підтримки NAWA

12–14 березня 2024 року розпочалась друга частина програми ECIU4Ukraine (Vol. 2) – проєкту «Солідарні з Україною» (частина 2), що фінансується Національним агентством академічних обмінів (NAWA) для університетів України. Стартував проєкт з «Research Week in TUL», організований Лодзьким політехнічним університетом, для знайомства з можливостями університету та започаткування майбутньої українсько-польської співпраці. Участь у цьому заході взяли представники українських закладів вищої освіти, зокрема з Харкова, Львова, Києва та Луцька.

Львівський національний університет імені Івана Франка представляв декан хімічного факультету Григорій Дмитрів. Під час візиту відбулась зустріч декана з ректором Лодзької Політехніки проф. Кшиштофом Юзьвіком, на якій обговорили не лише питання майбутньої співпраці між університетами, але й перспективи україно-польських відносин  у контексті війни та пошуку шляхів для Перемоги України.

Окремий день було відведено для знайомства з організацією роботи та навчання на хімічному факультеті Лодзької Політехніки, під час якого відвідали робочі аудиторії, дослідні лабораторії, студентські простори для навчання та дослідів, мали атмосферну бесіду з деканом хімічного факультету проф. Малгожатою Івоною Шинковською-Юзьвік та її заступником проф. ЧИ д-р Даріушом Бєлінськім.  У майбутньому очікується започаткування спільних досліджень у галузі кристалохімії, хімії полімерів, органічної хімії, аналітичної хімії.  Зараз хімічний факультет Лодзького політехнічного університету завершує будівлю нового корпусу, який невдовзі буде заповнено сучасним науковим обладнанням для проведення нових досліджень.

Надзвичайно насиченим видався “День відкритих дверей”, який був проведений у рамках «Research Week in TUL», на якому вдалось поспілкуватись не лише з працівниками Лодзького політехнічного університету, але й молоддю міста Лодзі, побачити їхні вподобання та зацікавлення до навчання та розвитку. Корисно було перейняти нові “лайфхаки”, які можна буде успішно застосовувати на профорієнтаційних заходах і в Львівському Університеті.

Упродовж усього часу учасники заходу мали можливість зустрічатися та слухати цікаві доповіді креативних спікерів, обмінюватися своїм досвідом та обговорювати інноваційні ідеї для початку нової співпраці та реалізації спільних проєктів. Корисний досвід, нові знайомства та зустрічі стали можливими завдяки директорці Центру міжнародного співробітництва Лодзької політехніки д-ра Дороти Піотровської, яка є координатором цієї програми для українських університетів а також роботи її згуртованої  команди професійних працівників, Під час візиту до Лодзького політехнічного університету відчувалась підтримка з боку партнерів, яка вселяє віру в Перемогу нашої країни та додає впевненості працювати, розвиватись, генерувати нові ідеї в пошуку нових можливостей співпраці для студентів і наукової спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка.