Факультет електроніки Львівського національного університету ім. І. Франка виграв спільний проєкт від NAWA

Національний науковий фонд США через Національне агентство з питань академічного обміну (NAWA) у рамках програми IMPRESS-U (Міжнародне багатостороннє партнерство для забезпечення стійкості системи освіти і науки в Україні) підтримав проєкт, підготований вченими Жешувського університету (Польща), університету Остіна Пі (США) та Львівського університету імені Івана Франка під назвою «Інтеграція студентів і дослідників з України, Польщі та США з передовою наукою та технологією аморфних матеріалів». Цей проєкт є продовженням вже реалізованого проєкту Національного Наукового Фонду OISE-210645.

В рамках цього нового проєкту студенти з України, Польщі та США зможуть брати участь у міждисциплінарних дослідженнях інноваційних аморфних матеріалів у спільних міжнародних дослідницьких групах. Проєкт передбачає дворічну програму міжнародної співпраці, спрямовану на інтеграцію студентів і дослідників у світову академічну спільноту та підготовку студентів до наукової кар’єри в галузі передових аморфних матеріалів.

Для виконання завдань проєкту буде сформовано спільну міжнародну групу, яка об’єднає дослідників і студентів з усіх країн-учасниць проєкту. Підготовчі завдання виконуватимуться у кожному університеті окремо, а виконавчий етап буде реалізовано в Жешувському університеті під час 7-тижневих літніх дослідницьких програм у 2024–2025 роках із залученням студентів спеціальності «Фізика» та наукового персоналу.

Проєкт також включатиме дослідницьку діяльність у двох інших університетах-учасниках вже реалізованого проєкту IRES-1 OISE-2106457, а саме в Університеті Ренн I (Франція) та в Університеті Пардубіце (Чехія).

Відповідно, у рамках реалізації проєкту також передбачені наукові візити студентських груп до університетів-партнерів США, Франції та Чехії.

Головним координатором всього проєкту є доктор Ярослав Шпотюк (Інститут фізичних наук Жешувського університету). За координацію діяльності з польської сторони відповідальним є професор Інституту фізичних наук Жешувського університету Юзеф Цебульский, з американської – професор Андрій Ковальський. Відповідальним за проєкт у Львівському університеті є доцент Андрій Лучечко.

Сердечно вітаємо колег із новим амбітним проєктом і бажаємо його успішної реалізації!