DAAD – Німецька служба академічних обмінів
DAAD є однією з найбільших в світі організацією-спонсором міжнародного наукового співробітництва та обміну студентами і науковцями. Її членами є німецькі виші та студентські союзи. На загальних зборах вони обирають Виконавчий комітет, який керує повсякденною діяльністю організації. З часу свого заснування у 1925 році DAAD підтримала понад 3 мільйона науковців у Німеччині та за її межами.
Поточні проекти в ЛНУ / IFNUL Ongoing Projects
Програма «Цифрова Україна: забезпечення академічного успіху у кризові часи»
Три проєкти у рамках програми Німецької служби академічних обмінів (DAAD) «Цифрова Україна: забезпечення академічного успіху у кризові часи», які успішно реалізовували команди у Львівському університеті з вересня по грудень 2022 року, продовжено на 2023 рік. Серед проєктів-переможців нового конкурсу, зокрема «Навчальний міст Хемніц–Львів 2.0.», «Невидимий університет для України» та «Цифрова міждисциплінарна міні-академія IUSTUF 2023». Бюджет кожного з проєктів – до 150 тис. євро. Організаційно-консультаційну підтримку в процесі підготовки проєктних заявок надавав Відділ міжнародних зв’язків.
Нагадаємо, що програма «Цифрова Україна: забезпечення академічного успіху в кризові часи» спрямована на допомогу українським університетам у збереженні освітнього процесу попри виклики війни.
«Навчальний міст Хемніц–Львів 2.0.»
Проєкт «Навчальний міст Хемніц–Львів 2.0.» реалізовуватиметься спільно з Технічним університетом м. Хемніца. Проєкт передбачає вдосконалення курсів, які викладають в Університеті, онлайн-стипендії для студентів, які постраждали внаслідок активних бойових дій, стипендії для студентів та аспірантів для наукового стажування в Технічному університеті м. Хемніца, курси з підвищення кваліфікації для викладачів за тематикою інклюзії, міжкультурної комунікації та цифрової грамотності, тренінг для студентів з питань академічної мобільності та міжкультурної комунікації.
Кураторка проєкту в ЛНУ: Оксана Мольдерф, керівниця сектору супроводу проєктів Відділу міжнародних зв’язків.
Посилання на прес-релізи деяких подій, організованих в межах проєкту:
- Онлайн-лекція на тему «Підприємництво, організація бізнесу та торгівля» від хемніцької колеги д-р Анни Геррманн-Фанкгенель;
- Онлайн-лекція в рамках нового англомовного курсу “Computational Economics” хемніцького колеги проф. Торстена Гейнріха;
- Воркшоп ProStudMobil – Student Mobility and Project Management Week, під час якого студенти дізналися про академічну мобільність, проєктний менеджмент та студентські можливості;
- Програма підвищення кваліфікації «Як творити інклюзивне освітнє середовище?»;
- Міжнародні наукові стажування у Хемніцькому технічному університеті (м.Хемніц, Німеччина);
- Онлайн-стипендії для студентів, які постраждали від бойових дій;
- Проєкт «Навчальний міст Хемніц – Львів 2.0.»: підсумки другого етапу реалізації і плани на новий етап 2024 року.
- Онлайн-лекція доктора Ані Геррманн-Фанкгенель з Технологічного університету Хемніца (Німеччина) в рамках спільного проєкту “Lernbrücke Chemnitz-Lviv 2024”
«Невидимий університет для України»
Проєкт «Невидимий університет для України (IUFU)» реалізується спільно з Єнським університетом імені Фрідріха Шиллера, Центральноєвропейським університетом та Українським католицьким університетом. Проєкт IUFU передбачає сертифікатні онлайн курси з гуманітарних та соціальних наук для українських студентів бакалаврських і магістерських програм та аспірантів, а також літню та зимову школи в Будапешті. Студенти, які на додаток до вивчення курсів запропонують свої дослідницькі проекти, на конкурсній основі отримають стипендії.
Куратор проєкту у ЛНУ: Назар Стецик, доцент кафедри теорії та філософії права.
«Цифрова міждисциплінарна міні-академія IUSTUF 2023»
Проєкт «Цифрова міждисциплінарна міні-академія IUSTUF 2023» реалізується спільно з Фрайбурзьким університетом, Києво-Могилянською академією та Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара і спрямований на спільне викладання міждисциплінарних цифрових курсів та передбачає гранти на дослідницькі проєкти. Вибрані на конкурсній основі студенти, які навчаються в українських університетах-партнерах, отримають стипендії для участі у курсах.
Кураторка проєкту в ЛНУ: Оксана Головко-Гавришева, доцентка кафедри європейського права.