DAAD

DAAD – Німецька служба академічних обмінів

DAAD є однією з найбільших в світі організацією-спонсором міжнародного наукового співробітництва та обміну студентами і науковцями. Її членами є німецькі виші та студентські союзи. На загальних зборах вони обирають Виконавчий комітет, який керує повсякденною діяльністю організації. З часу свого заснування у 1925 році DAAD підтримала понад 3 мільйона науковців у Німеччині та за її межами.

Поточні проекти в ЛНУ / IFNUL Ongoing Projects

Програма «Цифрова Україна: забезпечення академічного успіху у кризові часи»

Три проєкти у рамках програми Німецької служби академічних обмінів (DAAD) «Цифрова Україна: забезпечення академічного успіху у кризові часи», які успішно реалізовували команди у Львівському університеті з вересня по грудень 2022 року, продовжено на 2023 рік. Серед проєктів-переможців нового конкурсу, зокрема «Навчальний міст Хемніц–Львів 2.0.», «Невидимий університет для України» та «Цифрова міждисциплінарна міні-академія IUSTUF 2023». Бюджет кожного з проєктів – до 150 тис. євро. Організаційно-консультаційну підтримку в процесі підготовки проєктних заявок надавав Відділ міжнародних зв’язків.

Нагадаємо, що програма «Цифрова Україна: забезпечення академічного успіху в кризові часи» спрямована на допомогу українським університетам у збереженні освітнього процесу попри виклики війни.

«Навчальний міст Хемніц–Львів 2.0.»

Проєкт «Навчальний міст Хемніц–Львів 2.0.» реалізовуватиметься спільно з Технічним університетом м. Хемніца. Проєкт передбачає вдосконалення курсів, які викладають в Університеті, онлайн-стипендії для студентів, які постраждали внаслідок активних бойових дій, стипендії для студентів та аспірантів для наукового стажування в Технічному університеті м. Хемніца, курси з підвищення кваліфікації для викладачів за тематикою інклюзії, міжкультурної комунікації та цифрової грамотності, тренінг для студентів з питань академічної мобільності та міжкультурної комунікації.

Кураторка проєкту в ЛНУ: Оксана Мольдерф, керівниця сектору супроводу проєктів Відділу міжнародних зв’язків.

Посилання на прес-релізи деяких подій, організованих в межах проєкту:

 «Невидимий університет для України» 

Проєкт «Невидимий університет для України (IUFU)» реалізується спільно з Єнським університетом імені Фрідріха Шиллера, Центральноєвропейським університетом та Українським католицьким університетом. Проєкт IUFU передбачає сертифікатні онлайн курси з гуманітарних та соціальних наук для українських студентів бакалаврських і магістерських програм та аспірантів, а також літню та зимову школи в Будапешті. Студенти, які на додаток до вивчення курсів запропонують свої дослідницькі проекти, на конкурсній основі отримають стипендії.

Куратор проєкту у ЛНУ: Назар Стецик, доцент кафедри теорії та філософії права.

«Цифрова міждисциплінарна міні-академія IUSTUF 2023»

Проєкт «Цифрова міждисциплінарна міні-академія IUSTUF 2023» реалізується спільно з Фрайбурзьким університетом, Києво-Могилянською академією та Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара і спрямований на спільне викладання міждисциплінарних цифрових курсів та передбачає гранти на дослідницькі проєкти. Вибрані на конкурсній основі студенти, які навчаються в українських університетах-партнерах, отримають стипендії для участі у курсах.

Кураторка проєкту в ЛНУ: Оксана Головко-Гавришева, доцентка кафедри європейського права.