Представники Відділу міжнародних зв’язків Львівського університету взяли участь в тренінгу організованому Лодзьким університетом (Польща) в рамках програми ECIU4Ukraine

23-27 жовтня 2023 року відбувся тренінг «Інноваційні інструменти та методи викладання, навчання та коучингу (T&L)» організований Лодзьким політехнічним університетом в рамках програми ECIU4Ukraine – проєкт «Солідарні з Україною», що фінансується Національним агентством академічних обмінів (NAWA) для університетів України. Участь у ньому прийняли представники 10 українських закладів вищої освіти, зокрема з Харкова, Львова, Києва та Луцька. Даний захід проходив в два етапи: перший етап відбувався на базі Лодзького політехнічного університету, а другий – у мальовничому місті Унеюв (Республіка Польща).

Представники відділу міжнародних зв’язків Львівського національного університету імені Івана Франка Ольга Верней та Наталія Дунас прийняли участь у цьому заході, метою якого було вивчення нових інструментів комунікації зі студентами та колегами для досягнення якісних результатів у роботі. Впродовж цілого тижня учасники проєкту слухали цікавих спікерів та коучерів, розбирали ситуативні завдання, працювали в різних командах, вчилися приймати рішення щодо комунікації та злагодженої роботи в колективі. Весь процес навчання базувався на інтерактивних методах та підкріплювався інноваційними інструментами, які використовуються для активної взаємодії зі студентами в онлайн та офлайн викладанні та навчанні. Зокрема, учасники тренінгу мали змогу ознайомитися що таке проблемно-орієнтоване навчання та навчання на основі викликів, як оцінювати результати навчання на прикладі PBL-проектів, як заохочувати критичне мислення та навички вирішення проблем; з коучингом як ефективною стратегією викладання та навчання (цілі коучингу, рівні змін, елементи коучингу, залучення та мотивація, практики оцінювання та інше); із роботою чат-боту зі штучним інтелектом ChatGPT. Участь у даному заході дало розуміння, що ключ до швидкого пошуку відповідей – це правильні запитання. Дива трапляються, коли ви змінюєте чиїсь думки та ставлення до різних речей.

Всі ці цінні знання, цікаві зустрічі, креативні навчання, обмін досвідом, нові знайомства, щира та дружня атмосфера стали можливими завдяки директорці Центру міжнародного співробітництва Лодзької політехніки д-ра Дороти Піотровської та злагодженої роботи її чудової команди, яка координувала цю програму навчання. На завершення усі учасники отримали сертифікати про участь в тренінгу та можливості використовувати інноваційні інструменти у своїй роботі.