Візит представників ВМЗ Львівського університету до Лодзького політехнічного університету (Польща) в рамках проєкту ECIU4Ukraine «Солідарні з Україною»

З 4 по 8 грудня 2023 року відбувся візит працівниць відділу міжнародних зв’язків Львівського національного університету імені Івана Франка Наталії Дунас, Ольги Верней та Іванни Мищишин до Лодзького політехнічного університету в рамках проєкту ECIU4Ukraine «Солідарні з Україною», що фінансується Національним агентством академічних обмінів (NAWA). Під час візиту представники ЛНУ та партнери з десяти провідних українських університетів взяли участь у тренінгу з накопичувальної системи навчальних кредитів та підсумковій конференції проєкту. Обидва заходи проходили на базі Лодзького політехнічного університету.

Упродовж тренінгу учасники проєкту ознайомилися з новими тенденціями у навчанні студентів європейських університетів, слухали цікавих спікерів, працювали в різних командах, розбирали ситуативні завдання і на завершення презентували свій короткий інноваційний курс. Семінар був надзвичайно активним та цікавим, оскільки складався з різних модулів (короткі курси в консорціумі ECIU університетів, європейські стандарти для опису накопичувальної системи кредитів у навчанні студентів, методи активного навчання на основі PBL та CBL, «smart education» для інноваційного викладання та навчання, корисні інструменти для активної взаємодії зі студентами) та базувався на інтерактивних методах навчання і підкріплювався інноваційними інструментами, які використовують університети консорціуму ECIU. Участь у цьому тренінгу сформувала нове розуміння того, як короткі навчальні курси та накопичувальна система навчальних кредитів упродовж здобуття ступеня бакалавра чи магістра, дають студентам нові можливості для підвищення кваліфікації та перепідготовки, таким чином відкриваючи двері до ширших перспектив працевлаштування. За допомогою цих курсів польські партнери поділились досвідом з українськими колегами, поінформували їх про актуальні освітні тенденції та методи, які використовують в європейських університетах, і намагалися підготувати до змін та відновлення після закінчення війни.

Координатор проєкту від Львівського університету – Наталія Дунас – виступила на підсумковій конференції та висловила щиру подяку за підтримку Університету, за цінні знання, цікаві зустрічі, креативні навчання, обмін досвідом, нові знайомства, теплу та дружню атмосферу, яка панувала на всіх заходах упродовж року та можливість Львівського університету долучитися до реалізації проєкту ECIU4Ukraine «Солідарні з Україною», як партнера. Окремі слова вдячності Ректору Лодзького політехнічного університету, пану д-ру Кшиштофу Юзвіку, директору Центру міжнародного співробітництва, пані д-р Дороті Пьотровській та всій чудовій команді. Співпраця з Лодзькою політехнікою у складний час випробувань для нашої країни була дуже цінною та корисною. Адже це дозволило перейняти найкращі практики консорціуму ECIU та отримати досвід у використанні інноваційних освітніх підходів для навчання студентів.

Також для учасників проєкту було організовано цікаве дозвілля, зокрема, екскурсії кампусами Лодзького політехнічного університету та мальовничим містом Лодзь.