Студентська конференція у Варшавському університеті в рамках проєкту «4EU+ for Ukrainе»

З 4 по 6 грудня 2023 року студенти Львівського національного університету імені Івана Франка відвідали Варшавський університет з метою участі у конференції в рамках проєкту «4EU+ for Ukrainе», що реалізовується за підтримки «NAWA: Solidarity with Ukraine». Організаторами студентської конференції був Відділ міжнародних зв’язків Варшавського університету.

Упродовж двох днів молодь Франкового університету мала змогу не лише познайомитись із представниками самоврядування європейських країн (Франції, Італії, Німеччини, Данії, Польщі), але й напрацювати стратегію розвитку ОСС для подальшого її втілення у рідному місті та в Україні загалом. Оскільки на події були присутні також представники інших українських ЗВО, зокрема Київського національного університету ім. Т. Шевченка та Харківського національного університету ім. В. Каразіна, студенти порушували й ті питання, що стосуються розвитку та функціонування самоврядування закладів освіти у воєнний час.

У рамках цієї дводенної молодіжної конференції було заплановано низку заходів для майбутньої реалізації, а також обговорено перспективи подальшої співпраці в студентському секторі, організацію тематичних літніх мовних шкіл для самоврядування тощо. Втілення таких ініціатив у майбутньому, безперечно, дозволить побудувати молоді з різних країн якісну комунікацію та стерти будь-які бар’єри.

“Я вважаю, що саме такі зустрічі є найбільш дієвими, коли ми говоримо про розвиток українського молодіжного самоврядування. Спілкуючись із представниками інших ЗВО, я помітила, як кожен та кожна з них горить бажанням вивести активну молодь на інший щабель, на ще вищий рівень і не лише в Україні, але й на світовій арені. Ці воркшопи, дискусії, обговорення та зустрічі дійсно подарували багато натхнення та бажання й надалі творити студентське життя у Львівському університеті. Програма цих двох днів була справді дуже насиченою. До того ж, ця поїздка змусила ще раз задуматись про ті проблеми, які маємо, і про те, як наразі можемо їх вирішувати… А вирішувати точно потрібно,” – ділиться враженнями студентка четвертого курсу та голова Студентської ради філологічного факультету ЛНУ ім. І. Франка Марія Притула.

У другий день конференції відбулася панельна дискусія про волонтерство в часи кризи. Учасники обговорили роль волонтерів у вирішенні складних ситуацій, адже активна молодь часто виступає рушійною силою, бо однією з перших відчуває негативні зрушення у суспільстві. Студенти обмінялися досвідом та ідеями щодо ефективної допомоги й підтримки одне одного навіть у найскладніших умовах, адже зараз це по-особливому важливо. Під час другої панельної дискусії учасники мали змогу поділитися досвідом роботи своїх студентських організацій. Було обговорено кращі практики та стратегії роботи ОСС з метою пошуку ефективних підходів до їх функціонування й досягнення поставлених цілей.

Вдячні нашим польським колегам та альянсу 4EU+ за сприяння й реалізацію продуктивної студентської конференції. У результаті маємо багато запланованих спільних проєктів, які, ми віримо, вже зовсім скоро будуть втілені в реальність.