Університети і громади: світові тенденції і європейські практики взаємодії

14–15 грудня 2023 р. делегація Львівського національного університету імені Івана Франка у складі проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергія Різника, керівниці сектору супроводу проєктів відділу міжнародних зв’язків Оксани Мольдерф та доцентки кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Ольги Столярик взяла участь у I міжнародній науковій конференції “Університети та інклюзія” для поширення результатів роботи проєкту Erasmus+ 101083077-UNICOM-ERASMUS-EDU-2022-CBHE “Університети-Громади: посилення співпраці” (“Universities-Communities: Strengthening Cooperation”,  UNICOM) у м. Римі (Італія).

Українські науковці представили результати дослідження третьої місії університетів, яке проводилося впродовж травня–грудня 2023 р. і основою якого стало вивчення практик реалізації третьої місії серед українських ЗВО та ЗВО країн ЄС – Італії, Латвії, Чехії, Німеччини та Швеції, партнерів консорціуму. У вітальному слові до учасників конференції Сергій Різник, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці, наголосив на важливості взаємодії університетів і громад як у час протистояння російській агресії, так і для відбудови нашої країни. Учасниці делегації Львівського університету Ольга Столярик та Оксана Мольдерф представили узагальнену практику реалізації третьої місії українськими партнерами проєкту UNICOM та окреслили основні виклики у їхній реалізації. У доповіді було зокрема узагальнено наявні формати співпраці університетів і громад в Україні та очікування громад, а також  розкрито виклики, які долають на своєму шляху українські ЗВО в умовах воєнного стану та продемонстровано специфіку співпраці із громадами.