Підсумкова зустріч проєкту «4EU+ for Ukrainе»

З 18 по 19 грудня 2023 року представники Львівського національного університету імені Івана Франка у складі керівниці сектору академічної мобільності, доцентки кафедри європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин Оксани Краєвської, фахівця відділу міжнародних зв’язків Мар’яни-Галини Кобрин, бібліографині Анни Сакалош та студентки 3 курсу історичного факультету спеціальності “Історія та археологія” Вікторії Симко взяли участь у підсумковій зустрічі проєкту «4EU+ for Ukrainе», що фінансується Польським національним агентством академічних обмінів (NAWA) за підтримки «NAWA: Solidarity with Ukraine» яка організована Відділом міжнародних зв’язків Варшавського університету (Польща).

Альянс європейських університетів “4EU+” об’єднує сім університетів, що займаються науковими дослідженнями з різних регіонів Європи, щоб зміцнити європейське бачення поглибленої співпраці та взаємного збагачення шляхом розвитку нової якості співпраці у викладанні, освіті, дослідженнях та управлінні, що веде до створення інтегрованої європейської університетської системи. Зокрема, до Альянсу входять Карлів, Гейдельберзький, Копенгагенський, Женевський, Міланський і Варшавський університети та Університет Сорбони.

Львівський національний університет імені Івана Франка долучився до проєкту за програмою Польського національного агентства академічних обмінів «4EU+ для України», який реалізовується упродовж 2023 року та передбачає низку спільних заходів для студентів і викладачів, а також підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників українських ЗВО-партнерів в європейських університетах Альянсу 4EU+.

На зустрічі також були присутні представники Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.  Під час першого дня зустрічі учасники обговорили результати реалізації проєкту, а також перспективи та можливості подальшої співпраці та нох ініціатив. Упродовж другого дня учасники мали змогу відвідати бібліотеку Варшавського університету, де була презентація електронної книги для бібліотекарів та науковців “Відкрита наука – Вступний посібник”. За результатами цього візиту напрацьовано плани для подальшої співпраці та нових проєктів для підтримки українських ЗВО, а також розвиток співробітництва між бібліотеками партнерських університетів.