Особливості академічної мобільності студентів Львівського університету в часи війни – Юлія Тацинець та Ірина Гавазюк, Загребський університет (Хорватія)

Юлія Тацинець, Ірина Гавазюк – Факультет міжнародних відносин, ОП “Міжнародні відносини”, Загребський університет (Хорватія)

Еразмусові втечі в Загребі: Розповідь львів’янки

Від брукованих вулиць Львова до гамірних проспектів Загреба, наша пригода Erasmus була нічим іншим, як вихором академії, культури та нескінченних розваг. Як двоє студентів з України, ми вирушили в цю подорож з цікавістю та хвилюванням, але навіть не підозрювали, що вона перетвориться на сагу епічних масштабів.

Інтелектуальні пригоди на факультеті політології

На факультеті політології Загребського університету ми з головою пірнули в море знань. Уявіть собі гарячі дебати, які могли б конкурувати з парламентськими сесіями професорів, які могли перехитрити найдотепніших політиків, і одногрупників, які так само захоплені світовими справами. Ми не просто сиділи в аудиторіях, ми брали участь у жвавих дискусіях, представляли сміливі ідеї та проводили дослідження, які змусили нас відчути себе справжніми політичними аналітиками. Академічна реальність була напруженою, але відчуття товариськості та інтелектуальної стимуляції надихало та мотивувало нас на невтомну працю.

Хорватська культура (і кухня!)

Життя в Загребі було схоже на крок у яскраву мозаїку культури, історії та гастрономії. Ми швидко стали поціновувачами хорватської кухні — бурек, випічка із місцевої пекарні Mlinar, ракія, штруклі і, звичайно, велика кількість кави в місцевих кафе. Ми танцювали на фестивалях, вболівали на футбольних матчах і навіть намагалися (і, на диво, не змогли) освоїти кілька хорватських народних танців.

Джет-сетинг по всій Європі: основні моменти

• Рієка, Хорватія: наша поїздка до Рієки була глибоким зануренням у хорватську морську культуру. Ми насолоджувалися карнавальною атмосферою, смакували свіжими морепродуктами та відчули себе справжніми мореплавцями.
  • Мілан, Італія: Ах, Італія! Міланська мода, мистецтво та кулінарні шедеври були святом для наших тал та душ. Ми дивувалися величі Дуомо, досліджували італійські вулички та насолоджувалися автентичною італійською піцою та джелато.
  • Будапешт, Угорщина: Приголомшлива архітектура, термальні ванни та багата історія Будапешта захопили нас. Такі дві різні й одночасно величні частини міста, розділені Дунаєм, підкорили наші серця й відкрили двері таємниць старовинних Буди та Пешту.
  • Аліканте, Іспанія: Подумайте про залиті сонцем пляжі, історичні замки та нічне життя, яке не припиняється. Ми поніжилися на сонці та скуштували сангрію, тому Аліканте стало нашим улюбленим місцем для розваг і відпочинку.
  • Мальта: Середземноморський рай, де історія зустрічається з кришталевими водами. Ми досліджували стародавні руїни, грілися на приголомшливих пляжах і жили, як жителі острова, сьогоднішнім днем  — хоча б кілька днів.

Уроки життя та сміх

Erasmus для нас мав на меті не лише академічне та культурне збагачення; це також стосувалося дорослішання (або принаймні спроби), життя далеко від рідних країв та з рідними людьми поруч (з якими ви не рідні по крові). Ми навчилися готувати більше, ніж просто локшину швидкого приготування, орієнтуватися в складнощах міжнаціональної дружби та опановувати мистецтво пакувати рюкзак в подорож менш ніж за десять хвилин. Також відкрили для себе радість губитися в нових містах, захоплення від спонтанних подорожей і важливість завжди мати резервний план (і резервний зарядний пристрій).

Тост за Загреб за його межами

Наш час у Загребі був сумішшю інтелектуальних занять, культурного занурення та відвертих розваг. Ми йдемо з багажем знань, повними серцями, а наша пам’ять в телефонах цілком заповнена щирими та радісними моментами. Майбутнім студентам Erasmus: прийміть хаос, плекайте дружбу та ніколи не кажіть «ні» новим пригодам. Не бійтеся робити крок в сторону нового й пам’ятайте, що такий шанс виникає чи не раз в житті!

Загребе, ти був мрією, і ми будемо нести частинку тебе, куди б ми не пішли.