Представники Львівського університету взяли участь у 2-му форумі Європейського консорціуму інноваційних університетів ECIU University в м. Каунас (Литва)

6-7 червня відбувся 2-ий форум Європейського консорціуму інноваційних університетів ECIU University в м. Каунас, Литва, на тему “Освіта для стійкого та сталого суспільства” (Education for a Resilient and Sustainable Society). У форумі взяло участь понад 200 осіб – представників ЗВО з 15 країн. Окрім студентів, викладачів і працівників 14 університетів-членів альянсу, а саме ЗВО з Данії, Ірландії, Німеччини, Франції, Литви, Швеції, Польщі, Фінляндії, Іспанії, Португалії, Мексики, Норвегії, Італії, Нідерландів, учасниками також стали університети різних міст України за підтримки Лодзького політехнічного університету (Польща) в рамках проєкту ECIU4Ukraine “Солідарні з Україною”. Львівський університет представляла фахівець відділу міжнародних зв’язків Андріана Тереховська.

Два дні програми були насичені зустрічами, воркшопами, панельними дискусіями, різноформатними сесіями (такими як Challenge expresso, сесії з нетворкінгу) тощо, охоплюючи великий спектр важливих тем, зокрема: результати досліджень для покращення навчального процесу, впровадження та обмін найкращими практиками CBL (навчання на основі викликів), роль університетів у сталому розвитку, залучення студентів, роль студентів ECIU, нові тренди та технології в освіті, вплив ECIU, доступна освіта, інструменти креативного мислення, мікромодульне навчання, роль бібліотек в ECIU University, створення ефективних команд, трансдисциплінарна освіта та наставництво, міждисциплінарна співпраця, біопроцеси та кругова економіка, культурні межі та стійкість, навички для сталого розвитку та нанотехнологій, ігрові методики в освіті, застосунки для міських середовищ, зелена мобільність, підвищення ефективності CBL. Короткі виступи та практичні сесії, проведені колегами з університетів консорціуму, дозволили краще зрозуміти як діяльність самих ЗВО, так і можливості перетину векторів роботи українських і закордонних університетів – як ми можемо підтримувати одне одного та бути одне одному корисними. Окрім того, фокусом обговорень був і аспект співпраці з бізнес-сектором та реалізації третьої місії університетів.

“Участь у форумі стала для мене можливістю не лише здобуття цінного досвіду, а й нагодою налагодити зв’язки з колегами як з-закордону, так і з України. Дуже вразило те, наскільки організаторам вдалося – попри велику кількість учасників – створити атмосферу єдності та рівності: за два дні можна було поспілкуватися чи не з кожним студентом, викладачем чи такими, як я, працівниками відділів міжнародних зв’язків. – ділиться Андріана Тереховська. – Дуже приємно було також відчувати величезну підтримку України, яку висловлювали абсолютно всі учасники форуму. Сподіваюся, що вдасться реалізувати всі ті плани та подальші кроки співпраці – в освітньо-науковому, адміністративному та студентському секторах, які вдалося обговорити з учасниками форуму, й навіть більше”.

Андріана також зазначила, що був один суттєвий недолік форуму – мало часу, адже навіть сесії впродовж двох днів відбувалися паралельно, щоб усі спікери мали можливість презентувати свою тему. Сесії, на яких вдалося побувати, не тільки дали краще розуміння того, як спільнота Львівського університету може бути залучена до діяльності консорціуму, а й сприяли особистісному розвитку учасників, розвитку м’яких навичок і вивченню нових методик.

Цікавим досвідом було і перебування у самому Каунаському технологічному університеті. У перший день форуму учасники мали нагоду також долучитися до екскурсій по корпусах й інноваційних лабораторіях закладу. Можна було побачити й розробки студентів, зокрема дрони, які вони виготовляють і переправляють до України.

“ECIU – це про виклики, навчання на їх основі та про пошук інноваційних рішень. А ще, це про вплив – на академічну спільноту, суспільство й кожного, хто хоч раз брав участь у заходах консорціуму. Connects U for Life – такий слоган ECIU. Щиро сподіваюся, що цей форум не просто поєднав учасників, а й стане початком нових співпраць, спільних проєктів, кроком наближення України до європейського академічного простору й поштовхом до пошуків подолання чи не найбільшого виклику – війни та її наслідків”.