Key Action 2: Співпраця між організаціями та інституціями

Erasmus-plus_logo

Програма Еразмус+ за напрямом KA2: Співпраця між організаціями та інституціями / Erasmus+ Key Action 2: Cooperation among Organizations and Institutions

● IFNUL PARTNER INFORMATION SHEET 2024

Поточні проекти в ЛНУ / IFNUL Ongoing Projects

 

Проєкти з розвитку потенціалу вищої освіти / Capacity Building Projects in the Field of Higher Education

ПРОЄКТИ З РОЗВИТКУ ПОТЕНЦІАЛУ ВИЩОЇ ОСВІТИ – це проєкти міжнародної співпраці на основі багатосторонніх партнерств між організаціями що діють у сфері вищої освіти (переважно між закладами вищої освіти (ЗВО)) з країн-членів Програми (Programme Countries) та відповідних країн-партнерів Програми (Partner Countries (детальніше про те, хто може брати участь та хто є членами та партнерами програми див. на сторінках 33-37 за посиланням: https://erasmus-plus.ec.europa.eu/sites/default/files/2023-11/2024-Erasmus%2BProgramme-Guide_EN.pdf).

Детальніше про нові можливості Програми Еразмус+ на 2021-2027 рр. – за посиланням.

Оновлене Керівництво до Програми Еразмус+ (Programme Guide) – за посиланням.

ЦІЛІ ПРОЄКТУ В КРАЇНАХ-ПАРТНЕРАХ

Покращити якість вищої освіти, збільшити рівень компетентностей студентів, сприяти інклюзії, підвищити якість викладання, спроможність ЗВО та якість підготовки викладачів, розбудовувати співпрацю та сприяти співробітництву та обміну досвіду. 

ПРІОРИТЕТИ ПРОЄКТУ

  •  Інклюзія та різноманітність у всіх сферах освіти, професійної підготовки, молоді та спорту (міграція та мобільність);
  •  Довкілля та боротьба зі змінами клімату (зелений курс);
  •  Вирішення питань цифрової трансформації шляхом розвитку цифрової готовності, стійкості та спроможності;
  •  Спільні цінності, активне громадянство (урядування, мир і безпека та людський розвиток).

(Більше про кожен пріоритет див. на сторінках 327, 328 за посиланням: https://erasmus-plus.ec.europa.eu/sites/default/files/2023-11/2024-Erasmus%2BProgramme-Guide_EN.pdf).

 ФОРМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТІВ

  • Національні проєкти (national) – проекти співпраці закладів з Європи і однієї країни-партнера програми;
  • Регіональні проєкти (regional) – проекти в рамках одного регіону, з участю закладів з Європи і не менше ніж двох країн одного регіону;
  • Багатонаціональні проєкти (cross regional) – проекти за участю закладів з Європи та більше ніж одного регіону, щонайменше однієї країни з кожного регіону.
    Заклади вищої освіти з України є головними реципієнтами-виконавцями та рівноправними партнерами і можуть як ініціювати проект та подавати заявки спільно з іншими країнами, так і бути партнерами проектів, які розробляють інші країни.

ТИПИ ПРОЄКТІВ

Strand 1: Збільшення доступу до співпраці у сфері вищої освіти  (Fostering access to cooperation in higher education) – проєкт має на меті залучення менш досвідчених ЗВО або ЗВО з менш залучених регіонів.

Пропоновані напрямки для Strand 1: проєкти, спрямовані на підвищення адміністративної спроможності ЗВО, наприклад, шляхом модернізації управління\керівництва університету; проєкти, спрямовані на забезпечення якісної та відповідної освіти, започаткування інтенсивних освітніх програм для студентів і працівників, реалізацію тренінгів для викладачів ЗВО; проєкти, спрямовані на розширення можливостей студентів та працівників ЗВО, розробку дистанційних та інклюзивних програм навчання.

Strand 2: Партнерства для розвитку вищої освіти (Partnerships for transformation in higher education). Проєкти Strand 2 мають пропонувати нові підходи та ініціативи у сфері вищої освіти задля більшого і ширшого впливу інновацій, співпраці університетів і бізнесу та інституційного управління.  Проєкти мають включати в себе такі елементи: інновації у сфері вищої освіти, що підвищать відповідність освіти до потреб ринку та суспільства; реформи в ЗВО.

Пропоновані напрямки проєктів для Strand 2: розробка, тестування за застосування нових освітніх методів, інструментів та матеріалів, введення систем дуальної освіти та стажування; розробка інструментів для оцінки професійного рівня та професійного розвитку працівників ЗВО.

Мінімальний склад проєкту для Strand 1 та Strand 2:

Для національних проєктів: По одному ЗВО з принаймні 2 країн-членів ЄС або країни-партнера, асоційованої до програми, та 2 ЗВО з країни-партнера, не асоційованої до програми(в тому числі з України).

Для міжрегіональних проєктів: По одному ЗВО з принаймні 2 країн-членів ЄС або країни-партнера, асоційованої до програми, по два ЗВО з принаймні 2 країн-партнерів, не асоційованих до програми.

Strand 3: Структурні проєкти на підтримку реформ (Structural reform projects) – проєкти, спрямовані на підтримку країн-партнерів, не асоційованих до програми, у розробці сталих систем вищої освіти, що відповідали б соціально-економічним потребам.

Пропоновані напрямки для Strand 3: розвиток співпраці між органами державної влади, щоб сприяти системному вдосконаленню та інновації в секторі вищої освіти. Сприяти введенню інклюзивних систем вищої освіти, які можуть забезпечити належні умови для студентів. Підвищення спроможності вищих навчальних закладів третіх країн, не асоційованих до програми, органів, відповідальних за вищу освіту, та компетентних органів (зокрема, міністерств) шляхом їхньої участі у визначенні, реалізації та моніторингу процесів реформування з метою модернізації систем вищої освіти, зокрема з точки зору управління, фінансування та забезпечення якості.

Мінімальний склад проєкту для Strand 3: 

По одному ЗВО з принаймні 2 країн-членів ЄС або країн-партнерів, асоційованих до програми, принаймні два ЗВО з 1 країни-партнера, не асоційованої до програми, та орган державної влади, якому підпорядковані заклади вищої освіти (та\або Міністерство освіти і науки України).

 

ТРИВАЛІСТЬ ПРОЄКТУ

Для Strand 1 та Strand 2 – від 24 до 36 місяців

Для Strand 3 – від 36 до 48 місяців

РОЗМІР ГРАНТУ

Для Strand 1 від 200 000 до 400 000 євро

Для Strand 2 від 400 000 до 800 000 євро

Для Strand 3 від 600 000 до 1 000 000 євро

КІНЦЕВА ДАТА ПОДАННЯ ЗАЯВКИ: 8 лютого 2024 року, 17:00 за Брюсселем (GMT+1)

 

Посилання на конкурс та завантаження форми і подання заявки на Funding&Tender opportunities portal:

Strand 1. Fostering access to cooperation in higher education – ERASMUS -EDU-2024-CBHE-STRAND-1

Strand 2. Partnerships for Transformations in Higher Education – ERASMUS -EDU-2024-CBHE-STRAND-2

Strand 3. Structural Reforms Projects – ERASMUS -EDU-2024-CBHE-STRAND-3

 

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ

Звертаємо Вашу увагу, що при плануванню бюджетів проєктів з розвитку потенціалу вищої освіти потрібно враховувати те, що для проєктів розвиту потенціалу вищої освіти застосовується підхід Lump Sum (фіксована ставка). Для оплати праці, покриття коштів на відрядження тощо потрібно застосовувати національні норми.

Для бюджетування коштів на відрядження просимо враховувати норми, визначені, серед іншого, в Постанові Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 № 98 “Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів” та Наказі Міністерства фінансів України від 13.03.1998 № 59 “Про затвердження Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон”.


Партнерства для співпраці / Partnership for Cooperation

ПАРТНЕРСТВА СПІВПРАЦІ

Пріоритет надається заходам, які є ключовими для досягнення цілей Європейського освітнього простору. Мета полягає в тому, щоб підтримати сектор вищої освіти в тому, щоб він став ще більш взаємопов’язаним, інноваційним, інклюзивним і цифровим.

Особлива увага зосереджена на посиленні інклюзивності, мобільності, цифровізації, навчанні впродовж життя, забезпеченні якості та автоматичному визнанні.

СЕКТОРАЛЬНІ ПРІОРИТЕТИ 

У галузі вищої освіти:

  • Сприяння розвитку взаємопов’язаних систем вищої освіти: програма спрямована на зміцнення стратегічної та структурованої співпраці між закладами вищої освіти шляхом покращення мобільності, а також підтримки закладів ЗВО у впровадженні Болонських принципів
  • Стимулювання інноваційних методів навчання та викладання: програма покликана вирішувати суспільні виклики та сприяти інноваціям і підприємництву шляхом підтримки 
  1. a) розробки освітніх програм, орієнтованих на результати навчання та орієнтованих на студента
  2. b) розробки, тестування та впровадження гнучких траєкторій навчання та модульної побудови курсів (очна форма навчання, онлайн або змішана), а також відповідних форм оцінювання, в тому числі розвитку онлайн-оцінювання; 
  3. c) сприяння навчанню впродовж усього життя у вищій освіті, в тому числі шляхом вивчення можливостей проходження, валідації та визнання коротких навчальних курсів, що ведуть до отримання мікрокредитів; 
  4. d) впровадження міждисциплінарних підходів та інноваційних педагогічних технологій.
  • Розвиток підходу STEAM у вищій освіті та сприяння участі жінок у STEM: Цей пріоритет підтримує розробку та впровадження відповідних освітніх програм вищої освіти в галузі STEM на основі підходу STEAM; сприяння участі жінок в галузях STEM, особливо в інженерії, ІКТ та передових цифрових навичках; розробку програм наставництва та менторства для студентів, особливо дівчат та жінок, для отримання освіти та професій в галузі STEM та ІКТ; сприяння розвитку гендерно-чутливої освіти та практик навчання в галузі STEM; усунення гендерних стереотипів в STEM
  • Підтримка цифрових і “зелених” можливостей сектору вищої освіти; через підтримку а) цифрової трансформації закладів вищої освіти (включаючи інтероперабельність) і цифровізації студентської мобільності, пов’язаної з ініціативою Європейського студентського квитка, б) розвитку цифрових навичок студентів і співробітників, і в) баз даних для відстеження  випускників. 
  • Розбудова інклюзивних систем вищої освіти. Програма сприятиме інклюзивним підходам до мобільності та співробітництва.
  • Підтримка інновацій та підприємницьких навичок студентів: Програма надаватиме підтримку інноваціям та підприємництву у вищій освіті, в тому числі, наприклад, шляхом: 

а) підтримки створення та функціонування живих лабораторій та інкубаторів у закладах вищої освіти у тісній співпраці з підприємницьким сектором та іншими відповідними суб’єктами для підтримки інноваційного навчання та викладання і допомоги студентам-підприємцям у розвитку їхніх ідей у бізнесі; 

б) підтримки навчально-викладацьких партнерств з комерційними та некомерційними організаціями приватного сектору, які сприяють залученню студентів до інновацій та підприємницької діяльності. 

  • Підтримка закладів вищої освіти у їхній співпраці з українськими колегами для реагування на війну в Україні: Ця діяльність буде спрямована на підтримку України в реформуванні та відновленні системи вищої освіти шляхом співпраці з закладами вищої освіти в Європі.

ОСНОВНІ ВИМОГИ

Якість та актуальність викладання і навчання, доступних для широкого кола учнів; інноваційних педагогічних підходів; студентоцентрованих, проблемно-орієнтованих та міждисциплінарних підходів; цифрових та “зелених” навичок; практик навчання впродовж життя; системи кваліфікацій; ефективних управлінських практик; захисту академічних цінностей; співпраці з інноваційною екосистемою; розроблення та впровадження спільних освітніх заходів та програм.

ЦІЛІ ПРОЄКТУ В КРАЇНАХ-ПАРТНЕРАХ

– Підвищення якості роботи, діяльності та практик залучених організацій та установ, а також сприяння трансформації та зміни , що ведуть до вдосконалення та нових підходів, пропорційно до контексту кожної з організацій.  

КРИТЕРІЇ ПРИЙНЯТНОСТІ

Партнерства співпраці мають включати щонайменше три організації з трьох різних країн-членів ЄС або третіх країн, асоційованих з програмою.

Максимальна кількість організацій-учасників в одному партнерстві не обмежена.

Всі організації-учасники повинні бути ідентифіковані під час подання заявки на отримання гранту.

Як правило, партнерство в рамках програми спрямоване на співпрацю між організаціями в країнах-членах ЄС або третіх країнах, асоційованих з програмою.

Однак, організації з третіх країн, не асоційованих з програмою, можуть бути залучені як партнери (а не як заявники), якщо їхня участь принесе суттєву додаткову цінність для проєкту і за умови мінімальної участі трьох організацій з трьох різних країн-членів ЄС або третіх країн, асоційованих з програмою. Важливо: українські заклади вищої освіти не можуть бути координаторами проєктів, але мають право бути повноцінними партнерами консорціумів для реалізації проєктів. Одним із пріоритетів конкурсу є підтримка співпраці закладів вищої освіти із країн-членів ЄС чи країн, асоційованих з програмою, та українських закладів вищої освіти.

ТРИВАЛІСТЬ ПРОЄКТІВ

Віід 12 до 36 місяців (Тривалість потрібно обирати на етапі подання заявки, виходячи з цілей проекту та типу діяльності, запланованої на певний період часу). 

МАКСИМАЛЬНА СУМА ГРАНТУ ЄС:

Плануючи свої проекти, організації-заявники разом зі своїми партнерами ь вибрати єдину одноразову суму, яка найбільше підходить для покриття витрат на проєкти, виходячи з їхніх потреб та цілей: 

  • 120 000 євро, 
  • 250 000 євро,
  • 400 000 євро. 

Якщо проект пройде відбір, то визначена в заявці фіксована сума стає загальною сумою гранту.

Проєктні заявки мають описувати заходи, які заявники зобов’язуються здійснити за рахунок вказаної фіксованої суми, а також повинні відповідати принципам економічності, ефективності та результативності.

ПОДАННЯ ЗАЯВКИ

Подання заявки відбувається децентралізовано (не через портал FTOP). Команда проєкту подає заявку до Національного агентства тієї країни, в якій розташований заклад вищої освіти – координатор.

КІНЦЕВА ДАТА ПОДАННЯ ЗАЯВКИ: 5 березня 2024 року, 17:00 за Брюсселем (GMT+1)

Детальніше про цілі та критерії для подачі заявок, критерії присудження гранту тощо можна дізнатися за посиланням: https://erasmus-plus.ec.europa.eu/sites/default/files/2023-11/2024-Erasmus%2BProgramme-Guide_EN.pdf на с. 228-247.

Додаткову інформацію українською мовою та більше корисних матеріалів про партнерства співпраці можна знайти на офіційному сайті Національного офісу Еразмус+ в Україні.

 

* The European Commission support for the production of this website does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.