Навчальний візит до Північної Македонії у рамках реалізації проєкту Еразмус+ КА2 «#NewME – Нові медіа для зеленого громадянства»

Нещодавно у межах реалізації проєкту Еразмус+ КА2 «#NewME – Нові медіа для “зеленого громадянства”. Розширення можливостей молоді як активних репортерів задля сталого громадянства через розвиток навичок роботи з новими медіа» відбувся навчальний візит до Північної Македонії, для викладачів університету, учасників проєкту.

Представниці Львівського національного університету імені Івана Франка у складі завідувачки кафедри нових медіа факультету журналістики Габор Наталії та асистенток кафедри Шекеряк Яни, Чубенко Катерини  та Кончак Ірини взяли участь у навчанні щодо підвищення екологічної свідомості  молоді з залученням інструментів нових медіа.

У проєкті беруть участь організації з п’яти країн: Німеччини, Чехії, Польщі, Північної Македонії та України. Учасники всіх організацій зібралися в м. Штип.

Програма була насиченою: оскільки однією з цілей було представлення та обговорення спільного посібника, то кожна з організацій підготувала презентації, тренінги чи воркшопи для перевірки напрацювань на практиці та вдосконалення. Викладачі з кафедри нових медій виступили з презентацією про особливості сторітелінгу для екологічних тем (автор розділу – доцент кафедри нових медій Залізняк Юрій). Щоб показати, як теорія може бути застосована на практиці, було використано матеріали про екологічну катастрофу в Україні, яка сталася через повномасштабне російське  вторгнення. Українські учасники презентації демонстрували, що Україна  має екологічні проблеми, як і інші європейські держави. Однак, через війну ці проблеми стали ще більш небезпечними. Наші грунти потребують очищення не тільки від неякісних міндобрив, але й від мін, які загрожують сільськогосподарським землям. Повітря потребує боротьби за чистоту не тільки через викиди транспортних засобів, але й через поширення отруйних речовин внаслідок обстрілів нафтобаз та хімічних об’єктів. Забруднення водного басейну України стало наслідком затоплення кораблів, розповсюдження мін та інших вибухових речовин.

У межах візиту проведено також низку інших тренінгів, таких як “Хто ми – зелені репортери”, “Розуміння сталого розвитку у повсякденному житті”, “Найкращі практики”ю екскурсію та навчальний візит до столиці Північної Македонії, Скоп’є з виконанням картографії та збору інформації для подальшої розробки екологічних історій.

Організатори (Youth on board у Північній Македонії), як доповнення до виконання креативних завдань воркшопів, провели кілька екскурсій, зокрема в історичні місця міста Штип. Також учасники відвідали г. Водно, з якої відкривається краєвид на столицю – м. Скоп’є, та неймовірно красивий каньйон Матка.

Також учасники обговорили подальшу співпрацю у рамках проєкту, зокрема адаптацію посібника “Зелені репортери: посібник для молодіжних працівників” для навчальної платформи, яку могла б використовувати молодь, зацікавлена в екологічній тематиці. Запланували і розробку кросмедійного блогу.

Такий обмін досвідом є цінним, оскільки допомагає вдосконалити як спільну працю над проєктом, так і відзначити цікаві підходи до викладання, перевірити на практиці засвоєння отриманої інформації.