Студент Львівського університету – учасник зустрічі з Президентом Університету Канаґава (Японія)

30 січня 2024 року студент ОП «Економічна аналітика та бізнес статистика» економічного факультету Львівського університету Андрій Качан взяв участь у зустрічі з Президентом Університету Канаґава, Макото Огума, в рамках завершальної сесії студентського обміну в місті Йокогама, Японія.

Університет Канаґава – один із провідних приватних університетів Японії із загальною кількістю 20000 студентів у семи факультетах для бакалаврів і понад 220000 випускників, які активно діють у різних галузях. Разом із ще одним українським студентом, який також перебуває на мобільності в Японії, але навчається у Вроцлавському університеті економіки та бізнесу, вони поділилися своїм досвідом навчання та життя в Японії, оскільки стали першими українськими студентами, які приїхали в цей університет за обміном, оскільки до цього не існувало договору про співпрацю з українськими ВНЗ.

Студенти розповіли про свої успіхи у навчанні, про те, як їм вдалося встановити академічні та дружні стосунки з японськими та іншими студентами, а також про їхні подальші плани та цілі. Було також обговорено бачення відновлення післявоєнної України від наслідків російської агресії та ініціативи, які можна зреалізувати в рамках договору про співпрацю. Професор Огума висловив особисту підтримку Україні та українцям, і наголосив на важливості міжнародного розмаїття, культурного обміну та активної підтримки українських студентів. Він особливо підкреслив, що вірить у потужність української молоді як каталізатора радикальних рішень для досягнення повноцінного розквіту України та створення стійкої та процвітаючої держави. Пан Огума вважає, що цей підхід слугуватиме об’єднанню націй та сприятиме побудові взаєморозуміння між культурами. Він впевнений, що такий обмін дозволить молоді з обох країн поглиблювати свої знання, розширювати свій світогляд та розвивати міжкультурні навички.

Під час зустрічі з представниками японського університету студенти не лише обмінялися подарунками, як символом дружби та взаємопідтримки, але й обговорили можливості подальшого розширення співпраці. Професор Огума запевнив, що ця ініціатива стане лише початком для глибшого та ширшого обміну між науковими групами, студентами та викладачами обох університетів. Таким чином, зустріч стала ще одним важливим кроком у зміцненні культурних та наукових зв’язків між Японією та Україною.