Розпочалася весняна сесія EU Study Days (Єврошколи) 2023

16 березня 2023 р. розпочалася весняна сесія EU Study Days (Єврошколи) 2023. Упродовж 10 тижнів учасників очікує насичена програма. Єврошколи відкрила пані Байба Кіне, керівниця відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні, під час онлайн-зустрічі з учасниками програми.

Пані Кіне наголосила на підтримці Європейським Союзом України. «Україна платить дуже високу ціну за свою свободу, за своє європейське майбутнє. Євросоюз надає повну підтримку Україні і продовжуватиме це робити стільки, скільки буде потрібно», — зазначила Байба Кіне. Відбудова України відбуватиметься за потужної підтримки з боку Євросоюзу, держав-членів, інших міжнародних партнерів. Але і Україна має продовжити реформи, встановити верховенство права, викорінити корупцію та стати привабливою для міжнародного бізнесу й інвестицій.

Роботи багато, і участь кожного важлива, тому необхідно розвивати мережу випускників, спілкуватися та готувати спільні проєкти. Саме мережування і співпраця допоможуть у досягненні цілей відбудови України та просуванні України європейським шляхом.
Під час відкриття учасники також познайомилися зі спікерами, випускниками програми попередніх років, а команда проєкту представила формат навчання.

Вже 10 років поспіль EU Study Days надають можливість українській молоді дізнатися найактуальнішу інформацію про Європейський Союз і відносини між ЄС та Україною, надихають на особисте зростання і старт нових проєктів! Загалом на участь у цій весняній сесії EU Study Days надіслали 950 заявок: 578 від школярів і 372 від студентів та аспірантів. Серед абітурієнтів-школярів надійшло найбільше заявок від дівчат (65%), серед студентів — від чоловіків (58%). Серед кандидатів цього року більшість – це студенти останнього курсу бакалаврату. Найбільше заявок подали учні 9 та 10 класів. 13% школярів – учасники Євроклубів, 49% – вигравали призові місця на олімпіадах та конкурсах. За результатами двох турів конкурсу було відібрано 148 слухачів: 47 студентів та 101 школяр. Конкурс серед студентів – 8 людей на місце, серед школярів – 6.

Вітаємо нових учасників та бажаємо успіхів у навчанні!

Нагадаємо, що проєкт Представництва Європейського Союзу в Україні EU Study Days реалізовують Львівський національний університет імені Івана Франка, зокрема факультет міжнародних відносин, ГО «Молодіжна альтернатива» та Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця упродовж 2022 -2025 років.

За матеріалами Представництва ЄС в Україні та Інформаційного центру ЄС у Львівському університеті.