Спільна літня школа з української мови, історії та культури від ЛНУ імені Івана Франка та Бірмінгемського університету (Велика Британія)

Львівський національний університет імені Івана Франка (Україна) та Бірмінгемський університет (Велика Британія) організовують літню школу з української мови, історії та культури з 17 по 28 липня 2023 року в кампусі Еджбастон при Бірмінгемському університеті.

Після вторгнення Росії в лютому 2022 року інтерес до України та її багатої культури у Великій Британії зріс до безпрецедентного рівня. У відповідь на це Львівський національний університет імені Івана Франка за підтримки Відділу міжнародних зв’язків університету та Бірмінгемський університет об’єднали зусилля, щоб запропонувати ексклюзивну можливість 30 учасникам школи зануритися у красу української мови та складність історії і культури країни. Спільно організована літня школа під керівництвом запрошених академічних викладачів та експертів з України та іноземних науковців обіцяє надати учасникам трансформаційний досвід, який збагатить їхній світогляд та допоможе глибше пізнати Україну та її народ.

Літня школа має широку та різноманітну навчальну програму, яка включає серед іншого дослідження сучасного українського театру, глибоке занурення в переселенські рухи та вивчення тонкощів мультикультуралізму в Україні. До львівських науковців, які мають традиції викладання української мови та культури, приєдналися експерти з Бірмінгемського університету, які мають багатий досвід з вивчення Центральної та Східної Європи. Це унікальне партнерство обіцяє надзвичайно динамічну та цікаву літню школу.

Реєстрація відкрита і безкоштовна для всіх студентів з Великої Британії та інших міжнародних студентів. Учасники можуть обрати між денною формою участі, яка включає мовні заняття, та заочною формою, яка має більш гнучкий графік. Охочі взяти участь в літній школі мають завантажити аплікаційну форму та надіслати її електронною поштою на адресу: unlockingukraine@contacts.bham.ac.uk до 21 травня 2023 року. У темі листа, будь ласка, зазначте “Заявка на участь у літній школі Unlocking Ukraine“.

Нагадаємо, що в червні 2022 року наш університет та Бірмінгемський університет підписали Меморандум про взаєморозуміння між установами. Відповідно до тексту Меморандуму, університети погодились реалізовувати програми академічної мобільності для студентів і працівників, працювати у сфері впровадження подвійних дипломів, сприяти взаємним заявкам на грантові проєкти. Крім того, згідно з Меморандумом,  Львівський та Бірмінгемський університети домовилися заохочувати спільну участь у роботі редколегій наукових журналів та ініціювати спільні наукові публікації, а також обмінюватися науковою літературою, проводити конференції, літні школи та інші форми наукової та освітньої діяльності тощо.