Враження про перебування за програмою обміну Erasmus+ в Зальцбурзькому університеті (Австрія)
Марта Беська – Факультет міжнародних відносин, Еразмус+, Зальцбурзький університет (Австрія)
Зальцбург – не лише місто Моцарта та «Звуків Музики», а й прогресивний освітній осередок
Багатьом відомо, що Австрія є однією з країн Європи з найвищим рівнем якості та престижу у сфері освіти. Звісно, першим містом, яке спадає на думку є Відень із старовинним Віденським університетом, заснованим ще у 1365 році, який називають одним із найстаріших та найбільших університетів в Європі. Віденський університет колись був і моєю мрією, до тих пір поки я не побувала на навчанні в Університеті Зальцбургу, який не настільки славиться своєю історією як Віденський університет, проте, в якості освіти та методах навчання, не лише не поступається останньому, але й можна сказати, що впевнено крокує вперед.
Внутрішній дворик головного корпусу Університету Зальцбургу
Студентське містечко
Якщо ви колись мріяли потрапити у типове студентське містечко типу Оксфорду чи Кембріджу, де студентів на квадратний кілометр більше, аніж будь-яких інших представників суспільства, але Велика Британія – це занадто далеко для вас, вам однозначно у Зальцбург! Це місто, яке буквально «кипить» студентським життям! Безліч університетських кампусів з просторими бібліотеками та спеціальними місцями, відведеними для навчання, їдальні, як у кращих традиціях підліткових американських кінофільмів та тераси з неймовірним виглядом на альпійські гори і живописну архітектуру Зальцбургу. Словом, усі умови, аби навчання приносило вам лише задоволення та позитивні емоції. За умови наявності студентського квитка Університету Зальцбургу – ці всі привілеї доступні для вас.
Одна з бібліотек Університету Зальцбургу (Кампус Unipark)
Система навчання в Австрії дещо відрізняється від тієї системи, що існує в Україні. По-перше, як і в багатьох інших університетах Європи, головну частину тут складають саме так звані “elective courses”, а не “compulsory”, тобто предмети на вибір, а не обов’язкові предмети. Таким чином, студент має змогу самостійно формувати свій графік та вибирати предмети, які йому більше до душі. Обов’язковою умовою є лише набрання достатньої кількості кредитів ECTS протягом навчального семестру.
Кафетерій на дазу одного з навчальних корпусів університету
Мінімум набраних кредитів в Університеті Зальцбургу за один навчальний семестр коливається від 18 до 21 кредитів ECTS, де по 3-4 кредити ECTS ви зможете отримати за відвідування курсу лекцій та успішну здачу фінального іспиту, та по 6-9 кредитів ECTS за відвідування семінарів та просемінарів, до яких потрібно готуватись та бути активним кожного разу, адже активність та відвідування тут складає чималий відсоток вашого остаточного балу, а також включає в себе написання есе або ж “final paper”, самостійну презентацію або ж презентацію у групі та сам заключний іспит. Одна із перших відмінних рис, яка відразу кидається в очі – це система оцінювання. Тут бали рахуються від 1 до 5, де 1 – це найвищий бал, а 5 – відповідно найнижчий. Тому в Австрії за оцінку “п’ять” мама точно не похвалить 🙂
Представлення презентації у групі на семінарі “Public Opinion Towards Europe and its Consequences”
Будьте готові до того, що в Університеті Зальцбургу працюють лише висококваліфіковані викладачі з усіх куточків світу, за якими стоїть цілий багаж знань і досвіду та котрі здобули освіту в одних із кращих університетів світу. Тут ви зможете повчитись та здобути потрібні знання і навички від випускників Кембріджу, Оксфорду, Гарварду та багатьох інших престижних університетів, які беззаперечно стануть у нагоді у вашому майбутньому кар’єрному шляху. Тому не пропустіть свій шанс розкритись та показати себе та свої здібності лише з найкращого боку.
Герб Університету Зальцбургу
Також в Університеті Зальцбургу вам нададуть неоціненну можливість відвідування різноманітних конференцій, семінарів, лекцій та «круглих столів» із видатними постатями, такими як єврокомісари, працівниками різноманітних інституцій та міжнародних організацій, а також знаними професорами та докторами наук. У рамках свого періоду навчання тут я мала можливість побувати на надзвичайно цікавій та інформативній лекції “Democracy in the EU: how much has changed?” від Рено Де Гуза (Renaud Dehousse) – бельгійського професора та президента European University Institute в м. Флоренція, Італія, який розповів цікаві факти про процес формування європейської політики, а також феномен євроскептицизму та його вплив на майбутнє Європейського Союзу.
Будинок, у якому народився Моцарт розташований у самому «серці міста» – вулиці Getraidegasse, Altstadt.
“Travel guide” по Зальцбургу
Як місце народження знаменитого композитора Вольфганга Амадея Моцарта а також місто, де знімали популярний у цілому світі кінофільм «Звуки музики» – Зальцбург надзвичайно привабливе місто серед туристів. Тут завжди знайдеться на що подивитись. Мальовнича архітектура на фоні альпійських гір – що може бути кращим? Тому, поєднувати тут навчання із відпочинком удвічі приємніше. Як тільки у вас знайдеться вільний від навчання день – відразу вирушайте на екскурсію містом! Найголовніші місця тут можна обійти пішки, адже місто за площею не є дуже великим, що робить його ще більш комфортним для навчання та проживання. Під час програми обміну “Erasmus+” я мала можливість провести прекрасний день у ролі туриста та відкрити для себе найвідоміші куточки Зальцбургу в компанії координатора Erasmus+ в нашому університеті, доцента Оксани Краєвської, яка перебувала в Зальцбурзькому університеті з робочим візитом.
Разом з нашими еразмусівцями в Зальцбургу – Людмилою Собуцькою (факультет міжнародних відносин) та Вадимом Єремійчуком (філософський факультет)
Навчальна програма обміну Еразмус+ – це неоціненна можливість для студентів, яка не лише дає змогу семестрового навчання в одних з найкращих університетів Європи та проживання у новому місті, а також принесе вам нових друзів з усього світу і що найголовніше – нові знання. Як і у вашій профільній галузі навчання, так і в іноземних мовах.
Вигляд із тераси одного з факультетів Університету Зальцбургу (EU Studies Faculty)
Де ще ви зустрінете таку кількість людей, з якими у вас буде змога попрактикувати не лише такі “common languages” як англійська, німецька та французька, але й японська, китайська, фінська, італійська, іспанська та багато інших. Тому я неодмінно рекомендую усім студентам ЛНУ стати частинкою Erasmus+ community. Адже, як нам сказали на нашому Orientation Week в Університеті Зальцбургу: “Erasmus isn’t one year in your life, it’s your life in one year!”
Наша Erasmus family 🙂